Olga Drenda

Pisze i tłumaczy (Unsound festival, Coilhouse, Przekrój, Lampa, znak, Digital Camera Polska, Glissando, Polityka). Jej główne zainteresowania to futurologia (zwłaszcza mylne przewidywania), nowe technologie, transhumanizm, historia XX wieku, bezpretensjonalna muzyka awangardowa i królik. W DCP opisuje ciekawe zjawiska fotograficzne oraz odpytuje fotografów z kraju i ze świata.

Mike Dowson - na granicy przyzwoitości

Inspiracje / Wywiad | 2017-07-25

Przedstawia się jako fotograf mody, choć na jego zdjęciach zwykle ubrań jest niewiele. Mówi, że jedyna rzecz, która nigdy nie wyjdzie z mody, to nagość, dlatego w jego pracach jest jej najwięcej

Roger Ballen - "Moje najlepsze zdjęcia to te, których nie rozumiem"

Inspiracje / Wywiad | 2015-12-13

Mroczne, budzące niepokój, czasem nawet przerażające - takie właśnie są zdjęcia Rogera Ballena, światowej sławy fotografa, który sprawia, że Twoje najgorsze koszmary nagle wydają Ci się niewinną bajką

Michael Kenna - "Na moich zdjęciach jest nieobecność"

Inspiracje / Wywiad | 2015-11-27

Najchętniej pracuje o świcie. Kadrów szuka podczas samotnych wędrówek. Michael Kenna zasłynął fotografią krajobrazową - jego charakterystyczny styl, któremu jest wierny od wielu lat, to surowy, czarno-biały minimalizm.

Volker Hinz - "Kiedy kogoś fotografuję, pozwalam mu być człowiekiem"

Inspiracje / Wywiad | 2015-11-13

Mówisz Volker Hinz, myślisz magazyn Stern i złote czasy fotografii prasowej. Portretował ludzi, którzy tworzyli historię XX i XXI w., od Muhammada Alego po Lady Gagę.

Lisa Wood - "W pustych przestrzeniach nie ma miejsca na pośpiech"

Inspiracje / Wywiad | 2015-11-08

Czy można sfotografować pejzaż ze snu? Zdjęcia Lisy Wood są chyba najbliższe temu wyzwaniu...

 

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl