Inspiracje / Historia zdjęcia

Annie Leibovitz powraca z portretami postaci Disneya [wideo]

Historia zdjęcia | Antoni Żółciak | 2014-01-16

Bajkowy cykl Annie Leibovitz właśnie został rozszerzony o kolejny kadr - przedstawia Meridę Waleczną, bohaterkę filmu animowanego z 2012 roku

Sesja odbyła się w miejscowości Cold Spring, w stanie Nowy Jork. Nie jest to może w stu procentach adekwatne do narodowości samej Meridy - jest Szkotką - ale liczy się przecież efekt. A ten, jak to zazwyczaj bywa w przypadku dzieł Leibovitz, jest świetny.

Przed obiektywem pozowała Jessica Chastain, aktorka znana m.in. z "Gangstera", "Wroga numer jeden" czy "Służących". Poza zdjęciem tytułowym, mamy też dla Was materiał zakulisowy. Zobaczycie tam, jak Annie wykorzystuje multum akcesoriów rodem z teatru (m.in. sztucznego konia) i potężny zestaw wyzwalanego bezprzewodowo oświetlenia. Warto zwrócić również uwagę na ilość osób zaangażowanych w realizację sesji.

O cyklu zdjęć Disney Dream Portrait

Dość niezwykła seria fotografii, przedstawiająca postaci fantastyczne w świecie bardziej zbliżonym do rzeczywistego. Co istotne, na każdym zdjęciu widać jedną z gwiazd popkultury - światowej sławy aktora, sportowca czy piosenkarkę. W bajkowe role wcielili się m.in. Russel Brand, Scarlett Johansson, Olivia Wilde Taylor Swift, Jennifer Hudson, Queen Latifah i wiele innych rozpoznawalnych osobistości. Projekt rozpoczęto w roku 2007, do tej pory ukazały się 23 różne zdjęcia. Ilustrują one nie tylko animowanki, ale i klasyczne filmy - jak choćby "Piratów z Karaibów", gdzie pozował sam Johnny Depp.

Scarlett Johansson jako Kopciuszek
fot. Annie Leibovitz
Johnny Depp jako Jack Sparrow
fot. Annie Leibovitz
Jack Black, Will Ferrell i Jason Segel w scenie z "Nawiedzonego dworu"
fot. Annie Leibovitz
Jualianne Moore i Michael Phelps w scenie z "Arielki"
fot. Annie Leibovitz
Gisele Bundchen, Mikhail Baryshnikov i Tina Fey w scenie z "Piotrusia Pana"
fot. Annie Leibovitz
Olivia Wilde i Alec Baldwin ilustrują "Królewnę Śnieżkę"
fot. Annie Leibovitz
Taylor Swift jako "Roszpunka"
fot. Annie Leibovitz
David Beckham jako Książę Filip
fot. Annie Leibovitz
Olivier Platt, Beyonce i Lyle Lovett w scence z "Alicji w Krainie Czarów"
fot. Annie Leibovitz
Abigail Breslin i Julie Andrews
fot. Annie Leibovitz
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl