Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Oczy w górę! Robimy zdjęcia z innej perspektywy

Pomysł na zdjęcie | 2013-06-27

Róbcie zachwycające zdjęcia sklepień kościołów. Fotografowanie z innej perspektywy nadaje zdjęciu wyrazu i sprawia, że obraz staje się bardziej interesujący

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania (oraz fotografowania) wszystkiego z poziomu naszego wzroku, patrząc bezpośrednio przed siebie. Zadarcie głowy w górę może czasami otworzyć nam oczy i pokazać zwykły obiekt z wyjątkowej perspektywy. Zobaczcie co na ten temat mówi specjalista od fotografii architektury na przykładzie swojego zdjęcia.

"W tym zdjęciu, ukazującym sklepienie nad wejściem do nawy, chciałem ująć tradycyjny kościół z innej niż zwykle perspektywy" - tłumaczy fotograf David Clapp. "Zamiast fotografować to w standardowym ustawieniu, którego granice określałyby piony, zdecydowałem się kompletnie zmienić perspektywę, tak by zdjęcie było bardziej dynamiczne i nieco mniej symetryczne".

Zacznijcie już dzisiaj!

  • Statyw jest niezbędnym elementem tego projektu, pamiętajcie, by pionowe linie były równoległe lub prostopadłe do krawędzi zdjęcia, by nie było zniekształceń typowych dla niektórych obiektywów.
  • By upewnić się, że aparat idealnie trzyma poziom, skorzystajcie z poziomnicy (na statywie lub zamontowanej na stopce aparatu).
  • Starajcie się używać obiektywów szerokokątnych, które dodadzą zdjęciu wyrazu, a zniekształcenia poprawcie w programie graficznym.
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl