Wydarzenia / Wystawy

"Wyrzucone życiorysy" - wystawa Łukasza Murgrabiego

Wystawy | 2013-09-11

Od 13 września w Galerii Apteka Sztuki będzie można zobaczyć wystawę Łukasza Murgrabiego "Wyrzucone życiorysy". Wszystkie zdjęcia, które zostaną pokazane na wystawie są zrobione iPhonem

Wyrzucone życiorysy

wystawa Łukasza Murgrabia

Termin: 13.09.2013 - 27.09.2013

Wernisaż: 13.09.2013, 19:00

Miejsce: Galeria Apteka Sztuki,
Warszawa, Aleja Wyzwolenia 3/5

 

Wystawa "Wyrzucone życiorysy" to cykl zdjęć; autorska próba portretu opowiedzianego poprzez przedmioty.

"Dwie skorupki po jajkach, zużyta torebka herbaty, butelka po mleku, zużyta prezerwatywa, kilka podartych rachunków, siatka foliowa, pudełko po Xanaxie. Oto zawartość mojego kosza na śmieci. Codziennie zostawiamy ślady po sobie. Okruchy naszego życia. Zbieramy je i wrzucamy do pojemnika; wycinki życiorysu zgromadzone w koszu".

"Jaką historię znajdzie ktoś jutro w wyrzuconych resztkach? Czy łatwo odgadnie kim jestem? Co robiłem. Ile zjadłem. Czy jestem sumienny w płaceniu rachunków. Na co choruję. Czym się zajmuję. Czy żyję sam czy z kimś. Jaki mam temperament. Jaki ukryty sekret".

Obok każdego zdjęcia na wystawie "Wyrzucone życiorysy" będą zawieszone słuchawki, w których można będzie posłuchać specjalnie dobraną ścieżkę dźwiękową. Wystawa odbędzie się w ramach programu towarzyszącego międzynarodowemu festiwalowi monodramów United Solo Europe.

Łukasz Murgrabia

Jeden z czołowych polskich fotografów reklamowych. Studiował projektowanie form wizualnych w Poznaniu
i fotografię w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Prace Łukasza Murgrabia były drukowane m.in. w: Creative Review i The Real, "101 reklam które powinieneś znać" , "200 Best advertising Photographers"; Luerzersarchive.

Kampanie reklamowe realizowane przez Łukasza Murgrabie wielokrotnie zdobywały nagrody na czołowych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl