Wydarzenia / Wystawy

Finisaż wystawy Andrzeja Zygmuntowicza "Zmienne wiatry, fotografie z lat 1973-2013"

Wystawy | Krzysztof Mularczyk | 2013-09-04

Jeszcze do 10 września można w Warszawie obejrzeć wystawę zdjęć Andrzeja Zygmuntowicza

Zakład Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej ID WDiNP Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na finisaż wystawy Andrzeja Zygmuntowicza "Zmienne wiatry, fotografie z lat 1973-2013" i spotkanie z autorem w dniu 10 września 2013, w galerii Uniwersytetu Warszawskiego w Pałacu Kazimierzowskim przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Andrzej Zygmuntowicz - fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wykładowca fotografii w Zakładzie Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej UW oraz w Collegium Civitas, Studium Fotografii ZPAF i Studio Sztuki a także na warsztatach i innych, krótkich formach edukacyjnych, popularyzator fotografii i organizator działań fotograficznych, przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF, wcześniej prezes Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, Związku Polskich Artystów Fotografików i Fundacji Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej.

Wystawia swoje prace od 1973 roku na wystawach indywidualnych, grupowych i zbiorowych. Równolegle publikuje zdjęcia komercyjne w prasie, książkach i wydawnictwach reklamowych. Wiele jego wystaw to zapisy dokumentalne (Plaża, Miejsca, Krajobrazy, Nowe krajobrazy, Miasteczko, Teraz Polska), ale chętnie sięga po kreację, z ciałem jako motywem przewodnim (Zwyczajna nagość, Piękne odpoczywające, Piękne ukrzywdzone, Ciało, Smakując) i pamięcią wizualizowaną w plastyczny sposób (Szumy, zlepy, ciągi, Podróże, Kwiat paproci). Najnowsze prace z cyklu Trochę przyjemności to zapisy radości istnienia.

Andrzej Zygmuntowicz - Zmienne wiatry (Jak żyć lepiej, 1975)
Andrzej Zygmuntowicz - Zmienne wiatry (Plaża, 1973-1975)
Andrzej Zygmuntowicz - Zmienne wiatry (Miasteczko, 1978-83)
Andrzej Zygmuntowicz - Zmienne wiatry (Narodziny wiosny, 1983)
Andrzej Zygmuntowicz - Zmienne wiatry (Podróże, 2001-2002)
Andrzej Zygmuntowicz - Zmienne wiatry (Kwiat paproci, 2002)
Andrzej Zygmuntowicz - Zmienne wiatry (Trochę przyjemności, 2012-2013)
Andrzej Zygmuntowicz - Zmienne wiatry (Teraz Polska, 2001-2002)
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl