Wydarzenia / Wystawy

"Plenery Analogowe w Michałowicach" - wystawa fotografii

Wystawy | Krzysztof Mularczyk | 2013-08-22

Grupowa wystawa we wrocławskim Klubie Firlej jest podsumowaniem efektów fotograficznych spotkań w Michałowicach

Wystawa zbiorowa
"Plenery Analogowe w Michałowicach"

Termin: 13.09.2013 - 03.10.2013

Wernisaż: 12.09.2013, 19:00

Miejsce: Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

Kontakt: www.firlej.wroc.pl, www.facebook.com/Michauowice

-

Od ponad dwóch lat, kilka razy w roku, grupa twórców spotyka się w Michałowicach pod Jelenią Górą, by wspólnie oddawać się swojej największej pasji – fotografii. Spotkania łączy stałe miejsce – Teatr Cinema, czyli olbrzymi, 120-letni, drewniany dom, pełen niecodziennych wnętrz i przedmiotów, z wprost wyśnionym dla fotografów światłem, nadający plenerom niezwykłą aurę i odrealniony klimat.

Pierwszy plener fotograficzny został zorganizowany w maju 2011 roku i koncentrował się jedynie na fotografii tradycyjnej – pozostała po nim więc nazwa: "Plenery analogowe". Obecnie Piotr Pietryga, pomysłodawca plenerów, na spotkania zaprasza nie tylko fotografów używających technik klasycznych, ale także tych, posługujących się aparatami cyfrowymi, a nawet filmowców. Pochodzą oni z różnych stron Polski, wywodzą się z różnych środowisk twórczych i charakteryzują się rozmaitymi stylami i tematami swoich prac – od portretów, przez akt, aż do fotografii mody i konceptualnej.

Na wystawie w Firleju będzie można zobaczyć prace takich autorów jak: Antonina Dolani, Aleksandra Zaborowska, Marcin Twardowski, Jarek Kasprowiak, Katarzyna Kryńska, Piotr Pietryga, Adrian Błachut, Ilona Rorzkowska, Jarek Holden, Marcela Paniak, Karolina Pająk, Keymo, Adam Romanowski, Witek Kurowski, Wiktor Franko.

Plenery Analogowe w Michałowicach, fot. Wiktor Franko
Plenery Analogowe w Michałowicach, fot. Piotr Pietryga
Plenery Analogowe w Michałowicach, fot. Jarek Kasprowiak
Plenery Analogowe w Michałowicach, fot. Antonina Dolani
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl