Wydarzenia / Wystawy

Polska fotografia uliczna 2012/2013 w Leica Gallery

Wystawy | Krzysztof Mularczyk | 2013-08-21

Od piątku w Leica Gallery Warszawa będzie można zobaczyć zwycięskie fotografie trzeciej edycji konkursu Leica Street Photo

Pokonkursowa wystawa zbiorowa
"Polska fotografia uliczna 2012/2013"

Termin: 23.08.2013 - 19.09.2013

Wernisaż: 22.08.2013, 19:00

Miejsce: Leica Gallery Warszawa
C.H. BlueCity, poziom +1, Aleje Jerozolimskie 179

Kontakt: www.leica-camera.pl

-

Od trzech lat Leica Gallery organizuje wystawę pokonkursową o tytule "Moment jest jeden", poświęconą w całości fotografii ulicznej, wykonanej w ciągu ostatniego roku. Tegoroczna, trzecia edycja wystawy poszerzona jest o zdjęcia mody ulicznej.

Fotografia uliczna cieszy się w Polsce i na świecie niesłabnącą popularnością od ponad 10 lat. To właśnie wtedy wyodrębniono street photo jako osobny gatunek z szerokiego pojęcia fotografii reportażowej i dokumentalnej. Zdjęcia ludzi w przestrzeni publicznej, niepozowane, złapane na gorąco zachwycają swoją prostotą a zarazem kunsztem fotografującego. Odnalezienie takich zdjęć jest celem cyklicznego konkursu fotograficznego Leica Gallery. Najlepsze ze zgłoszonych prac trafiają do galerii.

22 sierpnia o godzinie 19:00 rozpocznie się wernisaż wystawy, na której zostaną przedstawione najlepsze zdjęcia spośród nieomal 4 tysięcy fotografii zgłoszonych do cyklicznego konkursu fotograficznego Leiki. W czwartkowy wieczór dowiemy się również kto z laureatów kategorii Street Fashion otrzyma główną nagrodę, czyli aparat fotograficzny Leicę D-Lux 6 Edition G-Star RAW, a kto wyróżnienia.

Laureatami poprzednich edycji konkursu są: Tomasz Lazar, Damian Chrobak, Mariusz Janiszewski, Paweł Stelmach czy Marek Lapis. Wystawa ta prezentuje więc nie tylko młode talenty, ale i najświeższe efekty pracy profesjonalistów, którzy często w street photo znajdują twórczą odskocznię od codziennej pracy reporterskiej. Wystawę będzie można oglądać w galerii do 19 września.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl