Strefa sprzętu / Fotonews

Statyw Fotopro P6 i głowica P-6H - nowości na rynku

Fotonews | 2021-02-25

Na rynek wszedł lekki i poręczny statyw z włókna węglowego Fotopro P6 oraz niskoprofilowa głowica kulowa P-6H

Wykonany z włókna węglowego statyw Fotopro P6 z racji małej wagi z pewnością zainteresuje fotografów, którzy szukają lekkiego sprzętu. Przy masie własnej wynoszącej 1,17 kg może udźwignąć zestaw ważący 20 kg. Składa się przy tym do 45 cm.

Czterosekcyjne nogi rozkładają się na maksymalną wysokość 120 cm. Nie jest to dużo, ale istnieje możliwość dołączenia opcjonalnej kolumny centralnej Fotopro P-6A. Jest dwusekcyjna i może przez to podnieść wysokość statywu o zakres 20-32,4 cm. Nie jest ona jednak częścią zestawu, kosztuje 119 zł.

Zaletą jest z pewnością 3-stopniowa regulacja kąta rozstawu nóg, co pozwala na fotografowanie niemal z poziomu gruntu. Minimalna wysokość statywu to zaledwie 8.1 cm.

Fotopro P6 ma też wymienne stopki - gumowe lub kolce. Poza tym wystarczy ćwierć obrotu, by zablokować lub odblokować sekcje nóg. To gwarantuje szybkie składanie i rozkładanie statywu. Pierścieniowe zaciski T-Lock są przy tym uszczelnione.

Nowa głowica ma podwójny tryb panoramowania, niskoprofilową konstrukcję oraz kilkustopniowe sprzęgło regulacji siły zacisku. Jej maksymalny udźwig wynoszący 10 kg, gwarantuje solidne podparcie dla aparatów fotograficznych z ciężkimi obiektywami. Jest przy tym lekka, bo waży 325 g. Dołączona do zestawu płytka szybkiego montażu kompatybilna jest z popularnym standardem Arca-Swiss.

Statyw Fotopro P6 kosztuje 899 zł, natomiast głowica Fotopro P-6H - 249 zł. Zarówno nowy statyw jak i głowica objęte są 6-letnią gwarancją.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl