Strefa sprzętu / Inne

Czym charakteryzuje się dobry projektor?

Inne | 2021-02-23

Projektor to bardzo przydatne narzędzie, które kojarzyć możemy z sal wykładowych. Jednak jego zastosowanie nie kończy się na rozwiązaniach edukacyjnych...

Coraz częściej na rynku pojawiają się projektory, które oferują niezrównany wręcz komfort rozrywki. Podpowiadamy, czym powinien wyróżniać się wysokiej klasy sprzęt i gdzie warto go kupić. Poznaj kilka sprawdzonych porad i wybierz model dostosowany do własnych oczekiwań.

Jaką rozdzielczość wybrać?

Jednym z podstawowych parametrów projektorów jest rozdzielczość. Im jest wyższa, tym obraz będzie bardziej wyraźny i więcej szczegółów zobaczymy na ekranie. O ile urządzenia z niższą rozdzielczością sprawdzą się na sali wykładowej, tak przy oglądaniu filmów czy graniu w gry, warto postawić na bardziej zaawansowany model. Dziś z powodzeniem można sięgnąć po projektor, który pokaże obraz 4K. To doskonała propozycja dla najbardziej wymagających klientów. Jeżeli jednak zależy Ci na jak najlepszym stosunku pomiędzy ceną a jakością obrazu, warto zastanowić się nad zakupem modelu Full HD. To nadal popularne i cenione rozwiązanie.

Jak technika projekcji będzie najlepsza?

Niezwykle ważnym aspektem będzie również wybór modelu o odpowiedniej technice projekcji. Układ 3LCD obejmuje trzy ciepłokrystaliczne matryce, które odpowiadają za trzy podstawowe kolory RGB – czerwony, niebieski i zielony. Wyświetlanie trzech monochromatycznych obrazów w odpowiedniej synchronizacji pozwala uzyskać bardzo dobrze odwzorowany efekt wizualny.

W systemie DLP światło odbija się od układu luster, gdzie zostaje odzwierciedlony obraz. Mikrozwierciadło odpowiada za odbijanie światła w kierunku obiektywu, aby użytkownik uzyskał jasne piksele. Jeżeli jednak odbicie nastąpi w bok, zobaczymy piksele w kolorze czarnym.

Projektor z systemem SXRD to rozwiązanie dla wymagających klientów. Do generowania obrazu wykorzystywane są trzy kolory spolaryzowanego światła oraz trzy matryce. Kolory odbijane są od zwierciadła, a przed nim znajduje się panel LCD, który przysłania piksele z obrazu składowego. Standard SXRD wyróżnia się mniej widoczną siatką pomiędzy pikselami oraz znakomitym odwzorowaniem barw. To jedne z najlepszych projektorów na rynku.

Gdzie warto kupić projektor?

Doskonałą propozycją dla wszystkich klientów, którzy pragną kupić dobry projektor, będzie oferta sklepu internetowego AVPoint. Asortyment jest bardzo bogaty i obejmuje wyłącznie modele renomowanych producentów. Wystarczy wejść na stronę avpoint.pl i wybrać jeden z proponowanych sprzętów.

Każdy z klientów sklepu AVPoint może liczyć na fachowe doradztwo oraz indywidualne podejście. Nad przygotowaniem oferty czuwali prawdziwi specjaliści, którzy na temat projektorów wiedzą wszystko. Ponadto asortyment stale jest rozwijany, więc nie zabraknie tu wielu interesujących nowości. Zdecydowanie warto zaufać profesjonalistom!

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl