Strefa sprzętu / Fotonews

Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - solidnie i na ostro

Fotonews | 2020-07-29

Na rynek wszedł pełnoklatkowy Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 z mocowaniem Sony E

Głównym celem tej pełnoklatkowej konstrukcji jest ostrość obrazu, a jednocześnie zachowanie kompaktowych rozmiarów - waży 364 g przy wymiarach 61 x 63 mm. Nie oferuje przez to rekordowej jasności, ale ma gwarantować szczegółowy i kontrastowy obraz od pełnego otworu względnego f/2, przy zachowaniu doskonałej jakości wykonania, jaką charakteryzują się obiektywy tego producenta.

Cały tubus wykonany bowiem został z metalu, pierścienie poruszają się płynnie, a wbudowana elektronika zapewnia wsparcie dla stabilizacji obrazu, systemu potwierdzenia ostrości oraz funkcji focus peaking. Ręczne ogniskowanie nie powinno więc sprawiać problemów.

Wartość przysłony regulowana może być w krokach co 1/3 EV lub płynnie, co z pewnością docenią osoby filmujące. W dodatku aż 12-listkowa przysłona po przymknięciu powinna zapewnić okrągłe rozmycia w obszarach nieostrości.

Układ optyczny tworzy 10 elementów, z czego zaledwie trzy to "zwyczajne" szkło optyczne. Pięć soczewek wykonano ze szkła o anormalnej dyspersji, a dwie to soczewki asferyczne. Ustawia ostrość z odległości 45 cm i współpracuje z filtrami o średnicy 49 mm.

Obiektyw wyposażony został w mocowanie typu Sony E. Jego cena wynosi 4599 zł.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl