Strefa sprzętu / Fotonews

Laowa 12mm T2,9 Zero-D Cine - ultraszeroki kąt do filmowania

Fotonews | 2020-03-27

Laowa 12 mm f/2,9 Zero-D Cine to najszerszy na świecie obiektyw filmowy o transmisji T/2,9 oraz niemal zerowej dystorsji obrazu

Niezwykle szeroki kąt widzenia (122°) oraz duża jasność sprawiają, że najnowszy obiektyw Laowa 12 mm f/2,9 Zero-D Cine sprawdza się znakomicie podczas zdjęć krajobrazowych, plenerowych, jak i scen kręconych w ciasnych pomieszczeniach. Niska waga oraz kompaktowe wymiary umożliwiają swobodne kręcenie ujęć ‘z ręki’, oraz przy użyciu gimbali. Pole pokrycia obrazu współpracuje z sensorami VistaVision (37,70 × 25,00 mm), Arri Alexa LF (36,70 × 25,54 mm), co za tym idzie, obiektyw idealnie działa też z mniejszymi matrycami.Konstrukcja optyczna obiektywu składa się z szesnastu elementów rozmieszczonych w dziesięciu grupach. Trzy soczewki o niskiej dyspersji oraz dwa szkła asferyczne zapewniają najwyższą jakość obrazowania całego kadru od krawędzi do krawędzi, nawet przy szeroko otwartej przysłonie. Zarówno pierścienie ostrości, jak i przysłony posiadają standardowo używane w branży filmowej przekładnie o skoku 0,8, dostosowane do silników typu Cine follow focus.

Montaż kompendium, a zatem i filtrów jest możliwy dzięki pierścieniowi adaptacyjnemu o średnicy 114 mm. Walizka firmy Peli z dopasowanym kształtem gąbki skutecznie ochrania obiektyw podczas transportu.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl