Wydarzenia / Warsztaty

13. edycja Profi Post Photo w październiku w Warszawie

Warsztaty | 2019-10-09

Profi Post Photo już po raz 13. zbierze w jednym miejscu fotografów, grafików i retuszerów, którzy chcą się szkolić pod doświadczonym i czujnym okiem założycieli najlepszego w Polsce studia postprodukcji fotografii House of Retouching

Warsztaty mają już wypracowaną formułę – to dwa dni, z których pierwszy poświęcony jest gradingowi, drugi pozwala uczestnikom na przejście przez pełen proces postprodukcji i wypracowanie własnej ścieżki pracy i klimatu zdjęć.

Tradycyjnie już większość miejsc sprzedała się tuż po ogłoszeniu terminu i miejsca warsztatów, więc jeśli ktoś planuje udział w tym ważnym branżowym wydarzeniu, nie powinien dłużej zwlekać.

Czego można spodziewać się po Profi Post Photo?

Przede wszystkim intensywnej pracy pod okiem świetnego zespołu House Of Retouching. To konkretna porcja wiedzy podana w praktyce, bo wszyscy uczestnicy przez cały czas trwania zajęć intensywnie pracują przy indywidualnych stanowiskach wyposażonych w monitory Eizo i tablety Wacom. Zajęcia z gradingu skupiają się na wykorzystaniu możliwości programu Capture One – od kontrastów kolorystycznych i pracy na kanałach, po złożone maski z wybranych zakresów barwnych. Kluczowe zagadnienia pierwszego dnia to wykorzystanie potencjału rawa, ustawianie kolorów, kontrastów, atmosfery i technicznych aspektów zdjęć. Drugiego dnia uczestnicy przejdą w praktyce całą drogę od pliku RAW po wypuszczenie końcowego tiffa retuszując metodami niedestrukcyjnymi oraz wykorzystując metodę pracy w zespołach nad jednym zdjęciem. Najważniejsze zagadnienia tego dnia to: analiza obrazu, ustawianie, szukanie stylu, klimatu kolorystycznego według preferencji każdego z uczestników, wołanie plików, budowanie podstawowej ekspozycji oraz kontrolowanie oświetlenia – korygowanie oświetlenia wielkopowierzchniowego, retusz – kontrola struktury, światłocienia oraz koloru, lokalne korekcje kolorystyczne, niezbędne zmiany kształtu i możliwe transformacje.


Profi Post Photo fot. Marcin Pycha
Profi Post Photo, fot. Marcin Pycha

Zajęcia w ramach Profi Post Photo nigdy nie są wykładami. Wszystko jest sprawdzane w praktyce, ale też cały czas toczy się dyskusja i trwa wymiana doświadczeń.

Spotkanie i możliwość nauki w gronie wysokiej klasy specjalistów to wielka zaleta tych warsztatów. Uczestnicy zyskują własną grupę wsparcia w dalszych profesjonalnych działaniach.

W czasie warsztatów będzie można wypróbować modele z serii Wacom Intuos Pro, w tym najnowszy model w rozmiarze S. Intuos Pro Small ma identyczny obszar roboczy jak mały model poprzedniej generacji, ale zajmuje dużo mniej miejsca. To świetny wybór dla twórców będących w ciągłym ruchu, którzy od swojego tabletu wymagają przede wszystkim mobilności. Bezprzewodowa łączność oraz pióro działające bez baterii ani konieczności ładowania znacznie ułatwiają pracę poza domem czy biurem. Dostępne w komplecie piórko Pro Pen 2, to kwintesencja tego, z czego słynie Wacom – precyzja i wygoda – ponad 8000 poziomów czułości na nacisk i 30 nachylania!

EIZO towarzyszy Profi Post Photo od pierwszej edycji warsztatów, zapewniając najwyższą jakość wyświetlaczy, których odwzorowanie kolorów jest bliskie perfekcji. W ramach 13. edycji warsztatów do dyspozycji uczestników będą różne modele z serii ColorEdge, co ważne – wraz z oprogramowaniem do kalibracji ColorNavigator 7. W chwili obecnej to jedyny program do zarządzania kolorem z polskim interfejsem, gwarantuje nie tylko szybszą i dokładniejszą kalibrację, ale również ma zwiększoną funkcjonalność.

Niezbędne informacje, ceny oraz warunki udziału są dostępne na stronie: www.profipostphoto.com


Michael Caine photo Jason Bell, portfolio House Of Retouching
Michael Caine photo Jason Bell, portfolio House Of Retouching

Praca w grupie pod okiem doświadczonego zespołu House Of Retouching pozwali na dokładne omówienie poszczególnych tematów oraz możliwość dostosowywania zagadnień do poziomu umiejętności, zainteresowań oraz realnych potrzeb każdego uczestnika. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

HOUSE OF RETOUCHING

House of Retouching to polskie studio postprodukcji fotografii założone przez dwójkę światowej klasy specjalistów: Krzysztofa Gadomskiego i Tomasza Kozakiewicza. Biura firmy znajdują się w Krakowie oraz Londynie. Firma specjalizuje się w przygotowywaniu zdjęć modowych, portretów oraz zdjęć reklamowych. Oferując usługi postprodukcji najwyższej jakości, studio koncentruje się na wizualnej perfekcji i naturalnym wyglądzie.


Jeremy Irons & Terence Stamp photo Jason Bell, portfolio House Of Retouching
Jeremy Irons & Terence Stamp photo Jason Bell, portfolio House Of Retouching

Wiedza i doświadczenie House Of Retouching są doceniane na całym świecie zarówno przez fotografów, jak i fotografowane gwiazdy. Publikacje studia pojawiają się regularnie na łamach takich magazynów jak Vogue i Vanity Fair. Pracowali dla takich gigantów jak Paramount, Warner Brothers, Netflix, American Express, Reebok, Adidas.

Studio ma na swoim koncie szereg prestiżowych zleceń, m. in. sesję brytyjskiej rodziny królewskiej, cztery okładki z gwiazdami Marvela dla Vanity Fair oraz sesję obsady Wojen Gwiezdnych. W portfolio studia znajdują się zdjęcia największych gwiazd popkultury.

Od 2014 roku Tomasz i Krzysztof przekazują swoją wiedzę i doświadczenie w ramach projektu szkoleniowego Profi Post Photo.


House of Retouching, Tomasz Kozakiewicz, Krzysztof Gadomski
House of Retouching, Tomasz Kozakiewicz, Krzysztof Gadomski
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl