Strefa sprzętu / Fotonews

Saramonic Blink500 - bezprzewodowy zestaw audio

Fotonews | 2019-09-26

Saramonic Blink500 to bezprzewodowy mikrofon z odbiornikiem, czyli przenośny i wielofunkcyjny system do nagrywania dźwięku 

Saramonic Blink500 B1 to miniaturowy i lekki zestaw mikrofonów bezprzewodowych, które świetne sprawdzą się jako narzędzie podczas filmowania wesel, przedstawiania prezentacji, krótkich wideo na vlogach czy filmów na youtube.

Nadajnik systemu (TX) to jednocześnie wbudowany mikrofon z możliwością regulacji głośności na jego bocznym panelu. Czułość wbudowanego mikrofonu jest określana do -42 dB, co pozwala na osiągnięcie dużo lepszych rezultatów dźwiękowych. Do każdego nadajnika został dołączony mikrofon krawatowy z mocowaniem w celu uchwycenia jeszcze lepszych wartości brzmieniowych oraz świetnej izolacji.

Odbiornik (RX) posiada dwufunkcyjne mocowanie, dzięki czemu można go przypiąć w dowolnym miejscu na ubraniu, a także można swobodnie wsunąć go w sanki lampy błyskowej aparatu, kamery lub rozmaitych uchwytów do smartfonów. Urządzenie podłączamy za pośrednictwem dołączonych kabli mini Jack 3,5 mm TRS (aparaty, kamery) lub mini Jack 3,5 mm TRRS (do smartfonów).

 

Zasięg transmisji między nadajnikiem i odbiornikiem sięga 50 metrów na wolnej przestrzeni. Oba elementy są bardzo kompaktowe, ważą zaledwie 26,5 g (odbiornik RX) i 24 g (nadajnik TX), a zasilane są wbudowanymi akumulatorami litowo-jonowymi. Ładowanie odbiornika i nadajnika odbywa się przy pomocy kabla USB/USB-C do dowolnego źródła ze złączem USB.

System paruje się w łatwy sposób tylko jeden raz przy pomocy częstotliwości cyfrowej (2.4 GHz) i jest odporny na szereg zakłóceń z innych źródeł   podczerwieni (RF) i Wi-Fi.

Saramonic Blink500 B1 kosztuje 600 zł. Cena zestawu Blink500 B2 z dwoma nadajnikami wynosi 899 zł.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl