Wydarzenia / Konkursy

Wyniki konkursu fotograficznego "Oko w oko"

Konkursy | 2019-07-18

Kolejna edycja konkursu organizowanego przez sklep fotograficzny e-oko.pl i sklep z zegarkami e-zegarek.pl rozstrzygnięta!

Uczestnicy tegorocznego konkursu udowodnili, że temat „Oko w oko” można interpretować na naprawdę wiele różnych sposobów. Autorzy zdjęć przedstawili zarówno niezwykłe sytuacje uchwycone w odpowiednim momencie jak i ciekawe relacje człowieka z kulturą, naturą i zwierzętami. Fotografie nadesłane w tej edycji świadczą o bogatej wyobraźni i kreatywności uczestników oraz niezwykłej wrażliwości.

Jury w składzie: przewodniczący – Wiktor Bruchal (Fujifilm Polska), Cezary Janicki (sklep fotograficzny e-oko.pl), Beata Bonikowska (sklep fotograficzny e-oko.pl) po długiej naradzie jednogłośnie wyłoniło zwycięzcę – I miejsce przyznano Łukaszowi Waszakowi (zdjęcie powyżej), który w nagrodę otrzymał aparat Fujifilm X-T100 z obiektywem 15-45/3.5-5.6 OIS PZ Dark Silver o wartości 2466 zł. Zdobywcą II nagrody został Damian Kruk, a III miejsce zajął Marcin Drab. Druga i trzecią nagroda były zestawy Fujifilm Instax Mini 90 PRO z futerałem i wkładami o wartości 778 zł oraz Fujifilm Instax Mini 70 z wkładami o wartości 719 zł.

Jury przyznało również 3 wyróżnienia: I wyróżnienie otrzymała Katarzyna Cieślik za portret zbudowany poprzez bardzo dobre oświetlenie, czerń i biel dodatkowo potęguje efekt i wydobywa emocje (nagroda Fujifilm Instax Mini 70 + wkłady o wartości 569 zł). II wyróżnienie przyznano Leszkowi Wybrańcowi za niemalże idealną kompozycję i nienaganną formę (nagroda Fujifilm Instax Mini 9 + futerał + wkłady o wartości 430 zł). III wyróżnienie przypadło Jakubowi Baczyńskiemu za humorystyczne ujęcie tematu (Fujifilm Instax Mini 9 + wkłady o wartości 399 zł).

W konkursie przyznano również nagrodę specjalną ufundowaną przez sklep E-zegarek.pl. Otrzymał ją Piotr Pardus, którego nagrodzono zegarkiem AVI-8 Flyboy Set AV-4028-0B o wartości 760 zł.

Wszystkie nagrodzone fotografie można zobaczyć na stronie e-oko.pl

Konkurs "Oko w oko" - zwycięskie zdjęcia

I miejsce - Łukasz Waszak "NAKAMEGURO" (zdjęcie wykonano przy użyciu Sony A7R III)
II miejsce - Damian Kruk "Niestarzejące się oczy" (zdjęcie wykonano przy użyciu Nikon D500)
III miejsce - Marcin Drab "Cyber bunt" (zdjęcie wykonano przy użyciu Fujifilm X-T2)
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl