Warsztat / Edycja

Jak stworzyć tancerkę z dymu

Edycja | 2018-11-26

Maluj skomplikowane kształty dymem pochodzącym z kadzidełka, korzystając z trybów mieszania i narzędzi transformacji

Smugi dymu tworzą piękne, organiczne formy, które idealnie nadają się do wykorzystania w projekcie realizowanym w Photoshopie. Możesz zmienić unoszący się w powietrzu dym w dowolną postać – na przykład w tancerkę – używając podstawowych narzędzi mieszania warstw i przekształcania. Obrazy przedstawiające dym wyglądają najlepiej, gdy fotografuje się go na ciemnym tle i oświetla od tyłu. Ciemne tło tworzy kontrast, dzięki czemu dym się wyróżnia, a podświetlenie nadaje mu piękny blask. Najprostszym sposobem uzyskania takiego efektu jest podświetlenie dymu z kadzidełka.

1
Do tego projektu potrzebne będą zdjęcia różnych smug dymu o różnych kształtach oraz sylwetka tematu – my wybraliśmy tancerkę.
2
Wywołaj polecenie Plik>Nowy i wybierz dokument w formacie A4. Następnie przejdź do menu Zawartość tła, ustaw czarny kolor i kliknij przycisk Utwórz. Z palety narzędziowej wybierz narzędzie Przesunięcie. Przejdź do paska opcji u góry okna programu i zaznacz opcję Kontrolki przekształceń, z menu Auto-zaznaczanie zaś wybierz pozycję Warstwa.
3
Otwórz zdjęcie tancerki i chwyć narzędzie Przesuwanie. Przeciągnij je do nowego dokumentu z czarnym tłem, a następnie upuść, aby skopiować obraz. Ustaw go centralnie, a następnie przejdź do panelu Warstwy i zmniejsz krycie warstwy, aż tancerka stanie się niewidoczna.
4
Otwórz zdjęcie sfotografowanej smugi dymu. Znajdź obszary dymu pasujące do kształtu elementów postaci, którą chcesz stworzyć, i zaznacz je za pomocą narzędzia Lasso, aby dokonać szybkiej selekcji. Chwyć narzędzie Przesuwanie. Przeciągnij obszar do okna dokumentu z głównym obrazem i upuść, aby go skopiować.
5
W panelu Warstwy przeciągnij warstwę z dymem poniżej warstwy z tancerką, a następnie zmień tryb mieszania na Ekran. Kliknij obwiednię wokół warstwy z dymem, aby móc ją przekształcić. Obróć warstwę, aby dopasować ją do sylwetki tancerki, wzorując się na drugiej warstwie.
6
Kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i wybierz Wypaczenie. Poprzeciągaj siatkę tak, aby wypaczyć warstwę w celu dopasowania dymu do kształtu sylwetki. Otwórz inne zdjęcie dymu i poszukaj takich jego fragmentów, które będą pasować do innych części ciała.
7
Kliknij ikonę oka, aby ukryć warstwę z tancerką. Utwórz nową warstwę, ustawiając tryb mieszania na Kolor, a następnie chwyć narzędzie Pędzel i wybierz jakiś kolor. Pomaluj elementy postaci, aby je pokolorować, a następnie zmniejsz poziom krycia według gustu.
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl