Wydarzenia / Konkursy

Rusza konkurs fotograficzny Amundsen Photo Awards

Konkursy | 2018-09-28

Odkrywasz świat poprzez fotografię? Zgłoś swoje zdjęcia na nowy konkurs Amundsen Photo Awards. Do wygrania cenne nagrody!

Amundsen Photo Awards to prestiżowy konkurs fotograficzny, skierowany zarówno do pasjonatów fotografii, jak i profesjonalistów i - jak podkreśla organizator - utrzymany w duchu marki Amundsen: "Poszukujemy zdjęć nietuzinkowych, odkrywających nieznane, wyjątkowych w formie i przekazie. Nie tylko z najodleglejszych zakątków świata, bo wiele nieodkrytych miejsc znajduje się także tuż za rogiem".

Zasady konkursu 

Uczestnicy mogą dodać 3 fotografie swojego autorstwa w 4 kategoriach tematycznych: zwierzęta, ludzie, krajobraz oraz w kategorii specjalnej: zimowa ekspedycja. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 listopada na stronie www.amundsenphotoawards.pl. Ogłoszenie finalistów nastąpi 3 grudnia, a wyłonienie zwycięzców 12 grudnia podczas Gali Finałowej.

Jury konkursu

Składa się z 3 ambasadorów Amundsen, którzy oprócz umiejętności fotografowania patrzą na świat i fotografie zgodnie z wartościami marki Amundsen. Kim są?

  • Marcin Dobas, fotograf National Geographic, członek międzynarodowego zespołu fotografów Olympus Visionaries, międzynarodowy ambasador EIZO, wielbiciel natury i podróżnik.
  • Krzysztof Starnawski, nurek i pasjonat fotografii podwodnej. Odkrywca najgłębszej jaskini podwodnej.
  • Łukasz Nowicki,  dziennikarz, aktor, ale także podróżnik i pasjonat fotografii podróżniczej.

Nagrody

Do wzięcia udziału w konkursie z pewnością zachęcają cenne nagrody ufundowane przez firmy Olympus i Eizo:

  • Nagroda główna w kategoriach ludzie i krajobraz: Olympus E-PL9 14-41 EZ + obiektyw 45 mm/1,8
  • Nagroda główna w kategoriach zwierzęta i zimowa ekspedycja: Olympus E-M10 III traveler pack (statyw + torba fotograficzna)
  • Nagroda II stopnia we wszystkich kategoriach: EIZO, monitor graficzny z serii ColorEdge CS2420
  • Nagroda III stopnia we wszystkich kategoriach: Olympus Tough! TG-5 + pokrowiec neoprenowy

Na zwycięzców każdej kategorii przewidziana jest także nagroda w postaci 4 dniowych warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Marcina Dobasa.

 

 

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl