Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Zdjęcia zwierząt róbcie o wschodzie słońca

Pomysł na zdjęcie | 2013-07-30

Twórzcie niezwykle graficzne obrazy! To, co czyni zdjęcie sylwetki ciekawym, to charakterystyczny kształt, który widzowie mogą łatwo rozpoznać

Przedstawione zdjęcie dobrze potwierdza tę teorię. "Gęś kanadyjska to zwierzę, które można spotkać na wielu jeziorach i sadzawkach w Wielkiej Brytanii", mówi fotograf James Silverthorne. "Lubię taki rodzaj zdjęć - tę prostotę i graficzność. By zyskać pomarańczową poświatę, wykonałem zdjęcie o wschodzie słońca".

Nie tylko sylwetka zwierzęcia ma być prosta, takie powinno być także tło, które w bezchmurne i senne poranki sprawdza się w tego typu zdjęciach idealnie. Jeżeli chcecie robić samodzielnie takie zdjęcia, przeczytajcie rady James’a...

Zacznijcie już dzisiaj!

  • Najlepszą porą na fotografowanie jest wschód i zachód słońca. Jednak z odrobiną wyobraźni piękne zdjęcia można robić także
    za dnia.
  • Długi obiektyw pozwoli na zbliżenie się do zwierzęcia bez podchodzenia zbyt blisko - jak wiadomo, mogłoby je to spłoszyć. James wykonał to zdjęcie obiektywem 100-400 mm z ogniskową 210 mm.
  • Wybierzcie prostą, graficzną kompozycję, w której większość ciekawych elementów będzie tak jak linia jeziora, w jednej trzeciej kadru.
  • Ustawcie ekspozycję pod tło, co zagwarantuje, że obiekt zainteresowania będzie niedoświetlony. 
  • Zablokujcie parametry, po czym ustawcie kompensacje ekspozycji tak, by tło było jaśniejsze lub ciemniejsze, według Waszej wizji. Zawsze możecie je później poprawić w Photoshopie.
  • Ostrość ustawcie na krawędzi obiektu, tam gdzie jest największy kontrast. Następnie przestawcie AF na ręczny i przekomponujcie zdjęcie według uznania.
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl