Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Znajdź osobisty temat do fotografowania

Pomysł na zdjęcie | 2018-01-12

Wybierz to, co Cię interesuje. Wielokrotnie nagradzany fotograf dokumentalny Kevin Faingnaert ma dla Ciebie ciekawe wyzwanie!

PROfil

Kevin Faingnaert
Mieszka i pracuje w Gent w Belgii. Jest magistrem socjologii. Uważa się za socjologicznego fotografa dokumentalnego i koncentruje się głównie na uwiecznianiu życia społeczności, które znikają powoli z głównego nurtu kultury. W 2016 roku skończył realizację projektu zatytułowanego Føroyar, dokumentującego życie w odległych wsiach rozsianych po Wyspach Owczych. Fotografi e z tego cyklu zostały opublikowane w albumie wydanym przez Another Place Press.

Kevin: Jedną z najlepszych metod rozwinięcia moich fotograficznych umiejętności była realizacja własnego projektu, który zmusił mnie do wyjścia poza moją strefę komfortu i sfotografowania czegoś nowego. Własny projekt stanowi dla fotografa możliwość pokazania swojej pasji do uwieczniania określonych tematów. Może być to świetny sposób na pokonanie własnych ograniczeń i nauczenie się nowych rzeczy. Za każdym razem, gdy zabierasz się do realizacji takiego przedsięwzięcia artystycznego, powinieneś zastanowić się nad kilkoma rzeczami.

Najważniejszy jest wybór tematu, a ten zależy tylko od Ciebie. Powinno być to coś, co naprawdę Cię interesuje lub wywołuje Twoje emocje. Nie wybieraj tematu w oparciu o to, co może się podobać innym. Na przykład ja swój najnowszy projekt postanowiłem poświęcić Wyspom Owczym, a zdecydowałem się na to, ponieważ lubię wyspy.

Zarezerwuj sobie trochę czasu na projekt, wyznacz termin i trzymaj się planu. Także czas, w jakim chcesz go zrealizować, zależy tylko od Ciebie i wagi, jaką przywiązujesz do tematu. Może to być tydzień, a możesz chcieć poświęcić mu nawet pół roku. Aby zrealizować mój, spędziłem na Wyspach Owczych miesiąc, ale realizacja innego zajęła mi rok, ponieważ mogłem się nim zajmować tylko raz w miesiącu.

Zacznij od mniejszych przedsięwzięć i powoli realizuj coraz większe. Mój pierwszy projekt polegał po prostu na fotografowaniu ludzi żyjących na mojej ulicy. Lubisz fotografować krajobrazy? Zacznij uwieczniać własne miasto, miasteczko lub wieś, a dopiero później wyrusz w jakieś nowe miejsca koleją, samochodem lub samolotem. www.kevinfaingnaert.com

fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl