Strefa sprzętu / Fotonews

Canon G1 X Mark III - mały mocarz z APS-C

Fotonews | Krzysztof Mularczyk | 2017-10-16

Jeszcze bardziej kompaktowy i ergonomiczny. Canon zaprezentował G1 X Mark III, flagowy kompakt z matrycą APS-C

Trzecia generacja flagowego aparatu kompaktowego marki Canon zyskała wiele nowych rozwiązań. Wewnątrz znajduje się nowa matryca formatu APS-C o rozdzielczości 24 Mp wykonana w technologi Dual Pixel CMOS AF. Prawdopodobnie jest to analogiczny sensor, jak ten w zaawansowanej lustrzance Canon EOS 80D. Aparat oferuje zakres czułości od ISO 100 do 25600 oraz tryb seryjny 7 kl./s (9 kl./s w trybie pojedynczego AF). Niestety nie możemy liczyć na filmowanie w 4K, ale jest za to tryb Full HD 1920 x 1080 z szybkością 60 kl./s. Pojawiły się nawet opcje filmów poklatkowych oraz tryb panoramiczny.

Zmieniła się też optyka. Nowy, stabilizowany w pięciu osiach obiektyw to teraz 3-krotny zoom optyczny o jasności f/2,8-5,6, który pokrywa zakres ogniskowych 24-72 mm (odpowiednik formatu pełnoklatkowego). Wbudowano także neutralny filtr szary do obniżenia ekspozycji w jasnym świetle.

G1 X Mark III to również nowa ergonomia. Magnezowy, uszczelniony korpus zyskał elektroniczny wizjer o rozdzielczości 2,4 Mp oraz w pełni obracany wyświetlacz o przekątnej 3-cale i rozdzielczości 1,04 Mp. Na pokładzie nie zabrakło również łączności bezprzewodowej w postaci Wi-Fi, NFC i Bluetooth.

W sklepach pojawi się od listopada w przybliżonej cenie 1300 dolarów.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl