Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Jamie Hall - kania podrywająca się do lotu

Pomysł na zdjęcie | 2017-09-24

Aby sfotografować kanię ruda z takiej perspektywy Jamie Hall wykazał się nie lada sprytem...

Portrety ptaków wykonuje się zazwyczaj przy użyciu teleobiektywu, ale w przypadku tej sceny to właśnie rozległa kompozycja kadru sprawia, że zdjęcie jest dynamiczne i wyjątkowe. Autor tego zdjęcia, Jamie Hall z Wielkiej Brytanii świadomie dobrał ogniskową o długości 24 mm. "Czułem, że zastosowanie tylko odrobinę krótszej spowodowałoby, że ptaki stałyby się na fotografii bardzo małe" – mówi Jamie.

Dokładne zaplanowanie ujęcia i cierpliwość Jamiego sprawiły, że temat wypełnia kadr, a obraz jest ostry jak brzytwa. "Umieściłem małego robaka 30 cm przed aparatem i zogniskowałem na nim obiektyw. Nie spodziewałem się nawet, że ptak zostanie tak centralnie i symetrycznie uchwycony w kadrze” – mówi.

Używając worka z grochem Jamie ustabilizował Canona EOS-1D X z obiektywem EF 17–40 mm f/4L USM i wyzwalał zdalnie migawkę za pomocą pilota Canon LC-5. "Dzięki ISO 2000 mogłem zastosować czas naświetlania 1/6400 s przy przysłonie f/6,3" – mówi fotograf. "Chciałem uzyskać wystarczająco dużą głębię ostrości i jednocześnie na tyle krótki czas otwarcia migawki, by móc zamrozić akcję". www.jamiehall photography.co.uk

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl