Strefa sprzętu / Fotonews

Olympus OM-D E-M10 Mark III - trzecia generacja stylowego bezlusterkowca

Fotonews | 2017-08-30

Olympus prezentuje najnowszy aparat systemu Mikro Cztery Trzecie, OM-D E-M10 Mark lll

To już trzecia generacja popularnego bezlusterkowca systemu Mikro Cztery Trzecie. Jego starannie zaprojektowany korpus został  wyposażony w wiele rozwiązań, które można znaleźć w wyższych modelach serii OM-D. 16-megapikselowa matrycę wspiera najnowszy procesor obrazu TruePic Vlll. Zdjęcia mają być dzięki temu jeszcze lepszej jakości, a tryb seryjny sięga 8,6 kl./s. Zastosowano też 5-osiową stabilizację obrazu o skuteczności 4 EV.

OM-D E-M10 Mark lll został wyposażony w ten sam elektroniczny wizjer OLED o rozdzielczości 2,36 Mp co poprzednio, ale teraz oferuje tryb filmowy 4K 30 kl./s (102 Mbps). Bezlusterkowiec posiada też dotykowy, odchylany ekran LCD, metalowe pokrętła oraz przyciski z czytelnymi opisami. Nowy powiększony grip ma natomiast sprawić, że aparat wygodniej leży w dłoni.

Najnowszy model Olympusa wyposażony jest w szybszy system AF. Oparty jest o 121 punktów krzyżowych AF, które pokrywają one niemalże cały obszar obrazu i pozwalają ustawić ostrość w dowolnym miejscu na ekranie. W fotografowaniu przemieszczających się obiektów pomocny okaże się ciągły AF wykrywający ruch. Tryby AF wykrywania twarzy oraz oka zapewnią prawidłową ekspozycję i automatycznie ustawią ostrość podczas wykonywania portretów.

Aparat OM-D E-M10 Mark III daje teraz szybki dostęp do 4 niezwykle przydatnych trybów: AUTO (dawniej iAUTO), który wykrywa ruch nawet w ciemności; SCN, który daje możliwość wyboru sześciu motywów z predefiniowanymi ustawieniami; Advanced Photo (AP), który umożliwia edycję obrazu i korzystanie z wyjątkowych metod fotografowania, takich jak Live Composite czy Wielokrotna Ekspozycja; Bleach Bypass (nowy filtr artystyczny), który zwiększa kontrast, redukuje nasycenie i zmienia charakter fotografii.

Wbudowany moduł Wi-Fi oraz aplikacja Olympus Image Share (OI.Share) pozwalają z łatwością udostępniać zdjęcia oraz filmy bez korzystania z komputera. Po połączeniu aparatu z aplikacją zainstalowaną na smartfonie lub tablecie fotografowie mogą używać tych urządzeń, aby np. zdalnie zwalniać migawkę lub dodawać do swoich zdjęć dane GPS.

Olympus OM-D E-M10 Mark III dostępny od połowy września 2017.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl