Wydarzenia / Wystawy

"Wilderness" Maksyma Rudnika w Pawilonie Sztuki

Wystawy | 2017-07-05

Koegzystencja współczesnego człowieka z przyrodą będzie tematem wystawy "Wilderness" młodego fotografa, Maksyma Rudnika

Maksym Rudnik
"Wilderness"

Wernisaż: 05.07.2017, godz. 18:00

Termin: 06.07-07.09.2017

Miejsce: Pawilon Sztuki, ul. Franciszka Kostrzewskiego 1, domofon 131, 00-768 Warszawa

Kontakt: www.artystycznapodrozhestii.pl

-

Wystawa prac młodego fotografa Maksyma Rudnika otworzy letni sezon wystawowy w warszawskim Pawilonie Sztuki ERGO Hestii. Artysta zaprezentuje cykl fotografii, będący głęboko humanistyczną próbą interpretacji tematu koegzystencji współczesnego człowieka z przyrodą. Wakacyjna propozycja Pawilonu jest także opowieścią dokumentującą doświadczenie podróży i obserwacje podjęte przez młodego człowieka w rożnych zakątkach świata.

Zdolność abstrakcyjnego myślenia przyjęła smutną rolę narzędzia globalnej opresji, gdzie ludzkość — z ssaka, broniącego się przed siłami natury — stała się semiwirtualnym nowotworem żarłocznie toczącym jedyną znaną planetę, na której rozkwitło życie. Batalii tej przygląda się od kilku lat Maksym Rudnik (25), absolwent SGH, ekonomista i zawodowy fotograf z Warszawy. W przerwach między komercyjnymi zleceniami Rudnik realizuje skrupulatnie materiał dokumentujący styk dwóch światów — cywilizacji i przyrody. Podróżując od Europy, przez północno-zachodnią Afrykę, po odległą Indonezję, jak sam mówi: "dużo czasu spędzałem w oceanie i w miejscach gdzie […] nie ma tej naszej zachodniej cywilizacji, ale podróżując […] mijasz duże miasta i tam dostrzegasz obrazy „walki” dwu światów: ludzi i natury".


fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik

Jako adept analogowej szkoły fotografii, spod powiększalnika wypuszcza klasyczne odbitki srebrowo-żelatynowe, które stanowią decydującą większość jego dzisiejszej wystawy, jak i całego dorobku. Kadry Maksyma Rudnika pojawiały się w publikacjach zarówno w Europie, ale też i w USA, by teraz zmusić Państwa do chwili refleksji nad kondycją naszego gatunku i domu, który pozwalamy obrócić w ruinę własnym pobratymcom.

O Fundacji Artystyczna Podróż Hestii

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii działa na rzecz promocji młodych artystów polskich, między innymi poprzez organizowanie co roku ogólnopolskiego konkursu „Artystyczna Podróż Hestii” dla studentów ostatnich trzech lat wszystkich wydziałów i uczelni artystycznych w kraju. Fundacja wspiera także rozwój finalistów i laureatów konkursu APH poprzez prezentowanie ich twórczości szerokiej publiczności w największych ośrodkach kultury w Polsce oraz poprzez działania sprzyjające nabywaniu prac finalistów do prywatnych kolekcji.


fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii organizuje wystawy w ważnych centrach artystycznych w Polsce, promując artystów wyłonionych w ramach konkursu. Wystawom towarzyszą kuratorskie oprowadzania, spotkania z gośćmi specjalnymi, a także warsztaty artystyczne dla rodzin. W zakresie sztuk pięknych Fundacja organizuje również konferencje, seminaria i tematyczne imprezy w kraju i za granicą, akcje artystyczne i kulturalne; prowadzi też działalność informacyjną i wydawniczą dotyczącą promowania młodych polskich artystów.

Prace artystów nagradzanych w konkursie Artystyczna Podróż Hestii oraz finalistów poszczególnych edycji można oglądać w warszawskim Pawilonie Sztuki ERGO Hestii przy ul. Kostrzewskiego 1/131. Pawilon Sztuki to artystyczny showroom w Polsce, prowadzony przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe ERGO Hestia SA. www.artystycznapodrozhestii.pl


fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik

 

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl