Strefa sprzętu / Fotonews

FeiyuTech Vimble C - gimbal do telefonów komórkowych

Fotonews | 2017-05-19

Do ustabilizowania smartfona lub kamery sportowej. Nowy Vimble C to kolejny ciekawy gimbal od FeiyuTech

FeiyuTech Vimble C to kompaktowy trzyosiowy gimbal ręczny, który umożliwia tworzenie płynnych i pozbawionych drgań ujęć przy pomocy szerokiej gamy urządzeń mobilnych.

Uchwyt gimbala Vimble C pozwala na łatwy i szybki montaż smartfona lub kamery sportowej. Przemyślana konstrukcja zapewnia dostęp do przycisków oraz ekranu zamontowanego urządzenia, co znacznie podnosi komfort pracy. Kalibrację ciężaru telefonu przeprowadza się poprzez przesunięcie jednej z osi.

Vimble C oferuje trzy tryby pracy, w których urządzenie rejestrujące skierowane jest nieruchomo w jedną stronę lub płynnie podąża za ruchem operatora. Praktyczny joystick umożliwia ustawienie telefonu lub kamery w pożądanym położeniu. Stabilizator oferuje także użyteczne funkcje: pracy w odwróconej pozycji (do góry nogami), wypoziomowania, uśpienia.

Przełączanie pomiędzy trybami pracy jest intuicyjne. Odbywa się za pomocą przełącznika funkcyjnego umieszczonego na rączce gimbala. O wybranym trybie pracy oraz poziomie naładowania akumulatora informują dwa LED-owe wskaźniki umieszczone po bokach w górnej części uchwytu.

Gimbal oferuje następujące tryby pracy:

  • płynne podążanie za ruchem operatora na osi "pan" – osie "tilt" i "roll" zablokowane
  • płynne podążanie za ruchem operatora na osiach "tilt" i "pan" – oś "roll" zablokowana
  • wszystkie osie zablokowane – smartfon utrzymuje stałe położenie i kierunek

Stabilizator zasilany jest wbudowanym akumulatorem wystarczającym do 5 godzin pracy. Wygodna, ergonomiczna rączka pozwala na sterowanie urządzeniem jedną ręką. Mocowanie statywowe 1/4 cala (żeńskie) umieszczone jest u podstawy uchwytu. Umożliwia ono zamontowanie gimbala na statywie / monopodzie. Dodatkowo podstawa jest wyprofilowana tak, że gimbal może samodzielnie stać na płaskiej powierzchni.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl