Wydarzenia / Warsztaty

Warsztaty z retuszu high-end z Natalią Taffarel

Warsztaty | 2017-03-16

Natalia Taffarel, światowej sławy retuszerka, przyjeżdża do Warszawy, by poprowadzić warsztaty dla profesjonalnych fotografów i retuszerów

W dniach 10-11 czerwca w Warszawie, Natalia Taffarel, jedna z najbardziej znanych i najlepszych na świecie retuszerek poprowadzi dwudniowe warsztaty z retuszu high-end. Wydarzenie przeznaczone jest dla fotografów i retuszerów z co najmniej średnio-zaawansowaną znajomością oprogramowania Adobe Photoshop.

Pierwszy dzień warsztatów to solidna dawka praktycznej wiedzy na tematy związane z teorią kolorów, zasadami kompozycji oraz różnic w retuszu dla poszczególnych rodzajów fotografii. Natalia pokazuje również swój warsztat pracy i tłumaczy, dlaczego na danym etapie pracy nad zdjęciem podejmuje konkretne decyzje.

Drugiego dnia warsztatów uczestnicy pracują na swoich zdjęciach, podążając krok za krokiem za Natalią Taffarel. Jak wyjaśnia prowadząca, nie ma znaczenia czy będą to zdjęcia beauty, fashion czy produktowe. Workflow jest taki sam dla każdego rodzaju fotografii. Odważni również mogą poprosić Natalię o ocenę portfolio i cenne wskazówki.

Warsztaty z Natalią Taffarel to doskonała okazja dla profesjonalnych fotografów i retuszerów, by uporządkować dotychczasowe i poznać nowe metody pracy. To także możliwość poznania warsztatu pracy retuszerki, określanej często jako guru retuszu.

Natalia Taffarel, pochodzi z rodziny argentyńskich drukarzy, obecnie uznawana jest za jedną z najlepszych retuszerek. Jak sama przyznaje, retuszowanie jest jej całym życiem. Zrozumienie dla teorii kolorów oraz background wyniesiony z domu rodzinnego pozwalają jej na maksymalne wykorzystanie możliwości oprogramowania Adobe Photoshop. Zdaniem Natalii zrozumienie procesu retuszu pozwala na zrobienie z dobrego zdjęcia, perfekcyjnego, a z perfekcyjnego - zachwycającego. Jak sama o sobie mówi, jest neurotyczną maniaczką detalu, która uważa, że piękno jest ukryte w szczegółach, a zadaniem retuszera jest je uwolnić. Uważa, że konstruktywna krytyka jest jedynym sposobem na ciągłe doskonalenie warsztatu. Stara się być najlepsza.

Szczegółowe informacje i program warsztatów na stronie: workshopwithnatalia.com

Cena warsztatów w przedsprzedaży do 5 kwietnia to 449 euro. Od 6 kwietnia cena wzrasta do 649 eur. Na hasło "Szkoła Retuszu" 50 euro zniżki.

Warsztaty organizuje Kreski Corp. sp. z o.o., właściciel Szkoły Retuszu.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl