Strefa sprzętu / Fotonews

Fujinon XF 50 mm f/2 R WR - wyczekiwana pięćdziesiątka w systemie Fujifilm X

Fotonews | Jan Wodziński | 2017-01-19

Obiektyw, na który użytkownicy systemu X długo czekali. Fujifilm wprowadzi na rynek stałkę XF 50 mm f/2 R WR

Fujinon XF 50 mm f/2 R WR jest kolejnym obiektywem z serii X przeznaczonym dla bezlusterkowych aparatów Fujifilm. Nowe szkło to krótki, stałoogniskowy teleobiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 76 mm i światłosile f/2, co predysponuje go w szczególności dla miłośników fotografii portretowej.

Nowy obiektyw od Fujifilm zbudowany jest z 9 elementów optycznych ustawionych w 8 grupach. Jedna z soczewek jest asferyczna i wykonana ze szkła ultraniskodyspersyjnego. Przysłona nowej stałki składa się z 9 listków i po przymknięciu ma dać przyjemny dla oka, gładki efekt bokeh. Minimalna wartość do jakiej ją przymkniemy wynosi f/16. Za ustawianie ostrości odpowiada silnik krokowy autofokusa, a cały proces odbywa się wewnętrznie.

Japońska "portretówka" zapewnia kąt widzenia o szerokości 31,7 stopnia, minimalna odległość ostrzenia wynosi 39 cm a maksymalne powiększenie ma wartość 0,15x. Nowy obiektyw ma wymiary 60 x 59,4 mm a jego waga to 200 gramów. Wyposażony został w gwint dla filtrów o średnicy 46 mm. Konstrukcja nowego szkła jest uszczelniana i odporna na kurz, zachlapania oraz mróz do -10 stopni Celsjusza.

Obiektyw Fujinon XF 50 mm f/2 R WR będzie dostępny w dwóch kolorach - czarnym i srebrnym. W zestawie otrzymamy także przedni i tylny dekielek, ściereczkę do czyszczenia oraz osłonę przeciwsłoneczną.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl