Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

"The Big City" - street fashion w obiektywie Agaty Serge

Pomysł na zdjęcie | Jan Wodziński | 2017-01-16

Piegi, moda, czerń i biel - Agata Serge opowiada nam o swoim najnowszym projekcie

Agata Serge jest młodą, utalentowaną fotograf portretową i modową. Jej przygoda z fotografią rozpoczęła się na dobre w 2013 roku, kiedy jej zdjęcia zostały opublikowane w "New Dutch Photography Talent of 2014". Od tamtej pory na jej koncie pojawiło się wiele publikacji, wystaw oraz nagród i wyróżnień, a jej styl staje się coraz bardziej rozpoznawalny.

Prace Agaty cechują się dużą emocjonalnością ale także idealnym stosunkiem formy do treści, wyrażanym w ogromnej większości poprzez użycie czerni i bieli. Nietrudno jest także zauważyć na nich słabość autorki do piegów, która pojawiła się już podczas jej pierwszej sesji z profesjonalną modelką. Jak wspomina Agata: "była to miłość od pierwszego wejrzenia".

fot. Agata Serge
fot. Agata Serge

Zdolna fotograf przyznaje, że jedną z jej największych inspiracji jest twórczość Petera Lindbergha, którego miała przyjemność poznać osobiście: "Nie dość, ze okazał się niesamowicie sympatycznym człowiekiem, to podzielam praktycznie wszystkie jego fotograficzne zamiłowania. Peter kocha czarno-białą fotografię, nie jest wielkim fanem zbyt zaawansowanego retuszu, lubi pokazywać niedoskonałości. Kocha fotografować kobiety. A ja po prostu się z tym wszystkim utożsamiam" - opowiada nam fotograf.

Projekt "The Big City" jest z założenia próbą połączenia fascynacji monochromem, modą i piegami z filmowymi, szerokimi kadrami, układającymi się w spójną całość. Sesja została wykonana w samym centrum Warszawy, co zasugerowała Agacie jej przyjaciółka i fotograf Agata Schiller. Całość przygotowań do sesji zajęła tydzień, a największym wyzwaniem okazała się temperatura, która wynosiła sporo poniżej zera. Jak przyznaje Agata Serge, mróz mocno dał się we znaki ekipie, lecz modelka - Ola Kursa z agencji EcManagement - znosiła te warunki bardzo dzielnie.

fot. Agata Serge
fot. Agata Serge

Za przygotowanie wizażu do projektu odpowiadała Monika Kropat, za stylizację - Bogna Stepa. Asystowali: Agata Vera Schiller oraz Tom Widlak. Projekt "The Big City" został zrealizowany przy pomocy obiektywu Carl Zeiss Planar 50 mm f/1,4 T ZE, który był podłączony do lustrzanki Canon EOS 6D.

Ze zdjeciami Agaty Serge możecie zapoznać się na jej stronie internetowej, Instagramie oraz fanpage'u na Facebook'u. Serdecznie polecamy - naprawdę warto!

fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl