Strefa sprzętu / Fotonews

Polaroid Pop - cyfrowe podejście do tradycyjnych polaroidów

Fotonews | Jan Wodziński | 2017-01-06

Nowy Polaroid Pop to lifestylowy wygląd, 20-megapikselowa matryca i natychmiastowy wydruk w rozmiarze 3,5 x 4,25 cala

O powracającej modzie na aparaty do fotografii natychmiastowej pisaliśmy już wiele razy. Producenci nie ustają w tworzeniu coraz to nowych aparatów tego typu - tym razem Polaroid prezentuje swój najnowszy model.

Polaroid Pop jest cyfrowym urządzeniem, które ma być pomostem między sentymentem do "analogowych" czasów a nowoczesnością i funkcjonalnością. Używając nowoczesnej technologii ZINK Zero Ink "wypluwa" on tradycyjne zdjęcia z białą ramką o wymiarach 3,5 x 4,25 cala. Nowy aparat od Polaroida, oprócz swojej standardowej funkcji jaką jest wykonywanie fotografii natychmiastowej jest też prostym aparatem cyfrowym, idealnym na imprezy czy wyjazdy. Posiada on 20-megapikselową matrycę CMOS oraz system stabilizacji obrazu.

Używając nowego Polaroida możemy także kręcić filmy w jakości HD (1080p), a funkcje aparatu kontrolować można przy użyciu dotykowego wyświetlacza LCD o przekątnej 3,97 cala. Jak na nowoczesny aparat kompaktowy przystało, Polaroid Pop wyposażony jest w Wi-Fi oraz Bluetooth a za przechowywanie danych odpowiadają karty microSD. Posiada on także samowyzwalacz, lampę błyskową LED oraz trzy tryby fotografowania - kolorowy, czarno-biały oraz w sepii.

Nowy Polaroid będzie dostępny na rynku w czwartym kwartale bieżącego roku. Jego cena nie została jeszcze ogłoszona.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl