Wydarzenia / Inne

Okładkowe zdjęcie Sports Illustrated wykonano smartfonem

Inne | Jan Wodziński | 2016-12-07

Przełom, czy zwykły marketing? Zdjęcie na okładce najnowszego numeru Sports Illustrated wykonano smartfonem

Magazyn Sports Illustrated po raz kolejny przełamuje konwenanse - po umieszczeniu na okładce zdjęcia modelki "plus size" - Ashley Graham, które wywołało u jednych zachwyt a u innych wzburzenie - przyszedł czas na wykorzystanie zdjęcia wykonanego... smartfonem.

Fotografem, który zrobił zdjęcie byłemu zapaśnikowi i aktorowi - Dwayne'owi "The Rock" Johnsonowi był Michael J. LeBrecht II, który od wielu lat współpracuje ze Sports Illustrated. Do wykonania zdjęcia użył smartfona Moto Z z podłączonym do niego modułem Hasselblad True Zoom.

"Praca z Moto Z i podpiętym Hasselbladem True Zoom okazała się stosunkowo łatwa. Ergonomia była bardzo dobra, a zaawansowane ustawienia pozwoliły mi na dokładną kontrolę ekspozycji. Po około 12 zdjęciach pokazałem efekty Dwayne’owi. Te mu się spodobały, ale wspólnie postanowiliśmy wykonać jeszcze kilka ujęć. Moja ostatnia fotografia okazała się tą okładkową" - opowiada Michael LeBrecht serwisowi PetaPixel.

Warto jednak dodać, że smartfon nie był jedynym narzędziem pracy znanego fotografa. Zabrał on ze sobą swojego "woła roboczego" - lustrzankę Canon EOS 5Ds. Jak podkreśla artysta, bezcelowym jest porównywania zdjęć ze smartfona do tych, które wykonane są profesjonalnym sprzętem. Uważa on jednak, że nowoczesny smartfon może być rewelacyjnym narzędziem, które może ćwiczyć oko początkujących adeptów fotografii.

Więcej zdjęć z sesji z Dwayne'em "The Rock" Johnsonem znajdziecie na tej stronie.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl