Wydarzenia / Wystawy

Krzysztof Miller w Leica Gallery

Wystawy | Krzysztof Mularczyk | 2016-09-30

Leica Gallery i Gazeta Wyborcza zapraszają na wystawę "Wystarczająco blisko" upamiętniającą Krzysztofa Millera

Krzysztof Miller
"Wystarczająco blisko"

Termin: 1 i 2 października 2016, godz. 10:00-20:00 (01.10) i  12:00-18:00 (02.10)

Miejsce: Leica Gallery Warszawa
ul. Mysia 3

Kontakt: www.leica-camera.pl

-

To będzie zaledwie dwudniowa wystawa, ale bardzo ważna. Leica Gallery Warszawa oraz Gazeta Wyborcza pokażą zdjęcia zmarłego niedawno Krzysztofa Millera, by upamiętnić jego dorobek fotograficzny i jego samego.

Zestaw zdjęć składający się na tę wystawę zawiera fotografie w większości nieznane, lub mniej znane. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

"Setki i tysiące zdjęć, które w życiu zrobiłem, nie zostały nigdy wykorzystane. Każde opowiada czyjąś historię, tragedię, dramat. Starczyłoby mi ich do publikacji do końca życia. Wiem, że zalegają głęboko w przepastnym archiwum gazety. Tam co prawda się nie kurzą, ale wraz z upływem czasu kurczą. Kurczą się wydarzenia, które na nim zarejestrowałem. Zwijają się, rolują, maleją, tracą na znaczeniu i coraz mniej jest powodów, by do nich wracać, pokazywać je i przypominać. Niby dlaczego, skoro od ich wykonania tyle się wydarzyło? Ale mnie w sercu kole, że nie można ich pokazać. Przecież po to je robiłem! By przekazać informację, pokazać tragedię, problem. A tu zaaresztowała je prozaiczna przyczyna. Brak miejsca w gazecie. Gdy fotografowani ludzie mieli nadzieję, że ich nieszczęście pokażę, wskażę, przybliżę. Może w ten sposób pomogę" - Krzysztof Miller

Krzysztof Miller
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl