Wydarzenia / Wystawy

"Platinum" - wystawa zdjęć Wacława Wantucha w Leica 6x7 Galllery

Wystawy | Jan Wodziński | 2016-09-14

W warszawskiej Leica 6x7 Gallery będziemy mogli podziwiać prace mistrza aktu - Wacława Wantucha

Wacław Wantuch
"Platinum"

Termin: 16.09-23.10.2016

Wernisaż i premiera albumu: 15.09.2016, godz. 19:00

Miejsce: Leica 6x7 Gallery Warszawa, ul. Mysia 3, 2 piętro

Kontakt: warsaw.leica-gallery.pl

-

Wacław Wantuch - z wykształcenia rzeźbiarz, jest jednym z najlepszych polskich fotografów aktu. Na swoim koncie ma ponad 70 wystaw oraz 3 bestsellerowe albumy fotograficzne. Pracom Wantucha daleko do taniego, prostego erotyzmu - kobiece ciało jest dla niego piękną formą, w której poszukuje geometrii i abstrakcyjnych kształtów. W swoim podkrakowskim studio prowadzi elitarne warsztaty a także praktykuje jedną z najszlachetniejszych technik tworzenia odbitek fotograficznych: platynotypię.

Wystawa, której wernisaż odbędzie się 15 września składać będzie się z prac, które powstały przy użyciu wyżej wymienionej techniki. Platynotypia, która przed I wojną światową była najpopularniejszym sposobem tworzenia odbitek, wyparta została przez tańsze w użyciu techniki srebrowe. Nadal jednak uważana jest za najtrwalszą oraz najszlachetniejszą - przejścia tonalne uzyskiwane na odbitkach są nie do uzyskania w przypadku stosowania innych metod. Specyficzna jest także ciepła tinta, która dodaje fotografiom wyjątkowego charakteru.

Co ciekawem prezezntowane na wystawie prace powstały przy użyciu Leiki Monochrom, której matryca rejestruje tylko i wyłącznie czarno-biały obraz.

Wystawie towarzyszyć będzie premiera albumu "Platinum", w którym znaleźć można jeszcze więcej zdjęć autora, a także wywiad, w którym Wantuch opowiada między innymi o drodze którą przebył od rzeźbiarza do fotografa. Ponad stu stronicowy album oprawiony będzie w twardą, płócienną oprawę a jego nakład wynosi zaledwie 500 egzemplarzy. Zakupić będzie go można w cenie 99 zł.

16 września o godzinie 18 odbędzie się spotkanie autorskie z Wacławem Wantuchem, podczas którego będzie można porozmawiać na temat technik fotograficznych używanych przez autora a także dowiedzieć się więcej o nim samym.

Wstęp na wystawę jest płatny. Bilet normalny zakupimy w cenie 10 zł, natomiast ulgowy za 7 zł.

fot. Wacław Wantuch
fot. Wacław Wantuch
fot. Wacław Wantuch
fot. Wacław Wantuch
fot. Wacław Wantuch
fot. Wacław Wantuch
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl