Warsztat / Teoria

Darmowy kurs fotografii udostępniony przez profesora Stanford University

Teoria | Jan Wodziński | 2016-09-06

Marc Levoy zajmujący się m.in. nauczaniem fotografii cyfrowej na Stanfordzie udostępnił kurs swojego autorstwa

Marc Levoy jest jednym z najbardziej zasłużonych naukowców zajmujących się cyfrowym przetwarzaniem obrazu. Z wykształcenia architekt oraz informatyk, w latach 70-tych pracował nad systemami animacji komputerowej, używanymi przez Hanna-Barbera przy produkcji kreskówek takich jak Flintstonowie czy Scooby-Doo. Ma on także znaczący wkład w obrazowanie 3D używane podczas badań tomografem komputerowym oraz rezonansem magnetycznym, przyczynił się do zdigitalizowania prac Michała Anioła a także opracowania koncepcji pola świetlnego używanego m.in. przez firmę Lytro w aparacie Illum. Obecnie pracuje w Google, opracowując technologie używane m.in. w okularach VR Google Glass.

Wykładający w latach 2009-2011 fotografię cyfrową profesor zdecydował się na udostępnienie swoich wykładów on-line. Odświeżony kurs, który przeznaczony jest dla osób początkujących zawiera w sobie cały przekrój informacji - począwszy od historii fotografii i tradycyjne techniki aż po najnowsze zdobycze w tej dziedzinie. Zestaw wykładów obejmuje 18 prelekcji, które wzbogacone są praktycznymi ćwiczeniami dla uczestników. Profesor zadbał także o interaktywność kursu dołączając do niego kilka aplikacji, które mają pomóc w zrozumieniu trudniejszych aspektów fotografii.

Cały kurs znajdziecie na tej stronie. W przypadku pojawienia się problemów z dostępem do materiałów, polecamy tutorial stworzony przez Diy Photography bądź też odwiedzenie kanału Marca Levoya na YouTube, gdzie znajdziecie wszystkie prelekcje. Zajrzyjcie także na oficjalną stronę profesora.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl