Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Uśpione miasto na nocnych zdjęciach Vitora Schietti

Pomysł na zdjęcie | 2016-07-26

Inspiracja nie tylko dla nocnych marków. Fotografuj swoją okolicę w nocy, aby uchwycić miejski krajobraz bez przechodniów

Na projekt Vitora Schietti pt. "Silence" składają się fotografie ukazujące puste ulice jego rodzinnego miasta, Brasílii, wykonywane między 1 a 3 w nocy. "Unikatowe miejskie przestrzenie Brasílii od zawsze mnie fascynują, więc zacząłem odkrywać je nocą, kiedy na ulicach nie ma samochodów" - opowiada Vitor.

Jak zdaniem Vitora należy wykonywać interesujące fotografie nocne? "Musisz być czujny! Nocą kierowcy jeżdżą dość nonszalancko i możesz trafić na prawdziwych piratów drogowych. Najlepiej fotografować w tygodniu, żeby uniknąć przechodniów, których pełno na ulicach w piątkowe i sobotnie noce. Ciężkie torby fotograficzne lepiej zostawić w domu, żeby móc przemieszczać się swobodnie i szybko. W takich sytuacjach zostawiam mój główny aparat w domu i zabieram drugi, zapasowy. Tak na wypadek, gdybym nagle był zmuszony go porzucić i brać nogi za pas.

Kiedyś zrezygnowałem z wykonywania zdjęć w pewnym zaułku, ponieważ w tym miejscu było pełno dilerów narkotyków. Kiedy tylko zaparkowałem, od razu podeszło do mnie kilku mężczyzn. Pomyślałem, że nie warto ryzykować. Innym razem miałem problemy z policją: ktoś zadzwonił, bo wydawało mu się, że mam przy sobie broń".

Więcej zdjęć Vitora Schietti znajdziecie na jego stronie: www.schiettifotografia.com

Z cyklu "Silence", fot. Vitor Schietti
Z cyklu "Silence", fot. Vitor Schietti
Z cyklu "Silence", fot. Vitor Schietti
Z cyklu "Silence", fot. Vitor Schietti
Z cyklu "Silence", fot. Vitor Schietti
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl