Wydarzenia / Konkursy

Startuje druga edycja konkursu "Z podróży koleją"

Konkursy | Krzysztof Mularczyk | 2016-06-24

Wybierz się w podróż koleją i zatrzymaj ją w obiektywie. W te wakacje Sandmix powraca z konkursem fotograficznym organizowanym wspólnie z PKP Intercity i PKP S.A.

Od początku XIX wieku kolej skraca dystans i ułatwia odkrywanie nowych miejsc. Wybierz się w wakacyjną podróż koleją, uwiecznij ją na fotografiach i zgłoś do konkursu "Z podróży koleją". Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy, która w drugiej połowie roku odwiedzi największe polskie dworce kolejowe. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy, kto fotografuje i podróżuje koleją.

Zdjęcia można nadsyłać od 25 czerwca do 31 sierpnia poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie www.zpodrozykoleja.pl.

Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięzca otrzyma lustrzankę Nikon D7200 z obiektywem 18-105 VR, a za najlepsze zdjęcie przedstawiające pociąg lub lokomotywę, albo dworzec kolejowy PKP Intercity i PKP S.A. przyznają nagrody specjalne, którymi będą bezlusterkowce Nikon 1 J5 z zestawem dwóch obiektywów 10-30 VR PD-ZOOM i 30-110 VR. Dodatkowo 9 osób wyróżnionych otrzyma vouchery na podróż pociągiem PKP Intercity.

W ubiegłym roku podczas pierwszej edycji konkursu fotograficznego "Z podróży koleją" do organizatorów napłynęło aż 500 prac. W trakcie obrad Jury wybrało 12 finałowych zdjęć, które weszły w skład wystawy fotograficznej zorganizowanej podczas Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO i ozdobiły kalendarz Sandmix na 2016 rok.

Z podróży koleją - zwycięzcy edycji 2015

I nagroda – Norbert Oksza Strzelecki, Tytuł: Refleksje
II nagroda – Mateusz Pustuła, Tytuł: Matka Polka
III nagroda – Grzegorz Bukalski, Tytuł: Podróże i powroty
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl