Wydarzenia / Spotkania

"Wojna i fotografia" - rozmowy o fotografowaniu konfliktów zbrojnych

Spotkania | Krzysztof Mularczyk | 2016-06-08

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Grzędzińskim, Kubą Kamińskim i Marcinem Kapicą

Czy są zdjęcia, których nie powinno się pokazywać? Czy rzeczywistość można fotografować w sposób obiektywny? Czy fotograf na wojnie jest jedynie bezstronnym świadkiem, który dokumentuje wydarzenia? Czy też może opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu? Czy musi dotrzeć wszędzie i pokazać wszystko? Na te pytania w najbliższy czwartek w Domu Spotkań z Historią spróbują odpowiedzieć cenieni fotografowie i fotoreporterzy Wojciech Grzędziński i Kuba Kamiński oraz fotoedytor Marcin Kapica. Będą oni rozmawiać o fotografowaniu konfliktów zbrojnych, etyce w zawodzie fotografa, najtrudniejszych wyzwaniach i bezimiennych bohaterach oraz o potrzebach dokumentowania i zmieniającej się sytuacji na rynku fotograficznym.


Warszawa, 22 lipca 1947, fot. PAP / Stanisław Dąbrowiecki
Warszawa, 22 lipca 1947, fot. PAP / Stanisław Dąbrowiecki

Spotkanie pod hasłem "Wojna i fotografia" odbędzie się w czwartek 9 czerwca o godz. 19:00 w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20 w Warszawie. Poprowadzi je Monika Szewczyk-Wittek, dziennikarka i fotoedytorka.

Po dyskusji zapraszamy na pokaz filmu "W oku Boga" w reż. Wojciecha Królikowskiego poświęcony polskiemu fotoreporterowi Krzysztofowi Millerowi.

Spotkanie towarzyszy wystawie "Na nowo. Warszawiacy 1945–55" prezentowanej w DSH. Więcej informacji na dsh.waw.pl.

Warszawa, czerwiec 1947, fot. PAP / Stanisław Dąbrowiecki
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl