Strefa sprzętu / Inne

Kodak Professional Film - aplikacja dla miłośników fotografii analogowej

Inne | Antoni Żółciak | 2016-05-27

Zastanawiasz się nad tym, jaki film wybrać do danej sesji? Pomoże Ci w tym - i nie tylko w tym - nowa aplikacja Kodaka

Kodak Professional Film istniała już w sklepach z aplikacjami od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno przeszła dużą aktualizację. Po zdecydowanym rozszerzeniu funkcjonalności i usprawnieniu interfejsu, stała się bardziej praktyczna - i tym samym godna polecenia.

Podstawowymi założeniami programu jest dostarczanie odpowiedzi na kilka pytań, które - być może - zadają sobie osoby fotografujące na filmie. Możemy skorzystać z sugestii i podpowiedzi związanych z najlepszym rodzajem filmu (marki Kodak, rzecz jasna) do danej sytuacji, nauczyć się rozróżniać poszczególne materiały światłoczułe czy wyszukać najbliższego sklepu, w którym dostaniemy produkty tej firmy. To nie wszystko - Professional Film powie nam też o wschodzie i zachodzie Słońca w naszej aktualnej lokalizacji oraz przeprowadzi przez proces wywoływania filmu.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w AppStore i Google Play.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl