Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Kwiatowa sesja Moniki Kamińskiej [Wasze zdjęcia]

Pomysł na zdjęcie | Krzysztof Mularczyk | 2016-03-04

Od pomysłu do realizacji. Kwiatowa sesja Moniki Kamińskiej to przykład pracy zespołowej, której owocem są świetne zdjęcia

PROfil

Monika Kamińska
Fotografuje od 2006 dzięki tacie, który podarował jej pierwszą lustrzankę. Ukończyła Architekturę Krajobrazu w Warszawie, ale w zakresie fotograficznym i graficznym jest samoukiem. Ma już na koncie wiele publikacji w Polsce i zagranicą, m.in. w magazynach: Glamour, Viva, Practical Photography UK, Gladys Magazine USA.
www.monikakaminska.pl www.facebook.com/monikakaminskapl

To młoda fotograf, ale ma już na koncie wiele publikacji w cenionych, drukowanych magazynach modowych. Najnowsza sesja Moniki Kamińskiej "Color in bloom" ukazała się właśnie w Glamour Bulgaria. Skąd wzięła pomysł na te zdjęcia? "Miałam ochotę stworzyć mocno "kwiatową" sesję zdjęciową - wspomina Monika. "Trudno powiedzieć, gdzie i kiedy powstał pomysł na sesję, ale bardzo lubię mocno artystyczne podejście do zdjęć. Być może wynika to z mojej artystycznej duszy..."

Oczywiście, ze względu na rozmach przedsięwzięcia, sama nie podjęła się jego realizacji. Do współpracy zaprosiła więcej osób. "Spotkałam wspaniałą florystkę, Agnieszkę Dawiczewską, która pomogła mi w przygotowaniu roślin i dodatków, a rewelacyjne oko Edyty Kaczyńskiej, projektantki, która mi asystowała, pozwoliło nam wspólnie stworzyć ciekawą scenografię. Ubraniami zajęła się z kolei Marta Strońska, której wcześniej przesłałam moje propozycje ubraniowe, a także Edyta Kaczyńska, a makijażami absolwentki Międzynarodowego Studium Dziewulskich, Adrianna Kłosińska i Anna Mrugalska".

Wybór modelek również był gruntownie przemyślany. "Poszukiwałam dwóch modelek - podkreśla Monika. "Jedną z nich była Olga Krasova (Specto Models), z którą poznałam się na wcześniejszej sesji zdjęciowej, drugiej modelki szukałam dość długo. Początkowo miała to być rudowłosa dziewczyna, ostatecznie bardzo spodobała mi się Angelika Wielądek z Mango Models".

Sesja zdjęciowa odbyła się w studiu w Warszawie. Monika wykonała ją aparatem Canon EOS 5D Mark II z obiektywami Canon EF 50mm f/1,2L USM oraz Canon EF 70-200 mm f/2,8L IS II USM.

fot. Monika Kamińska
fot. Monika Kamińska
fot. Monika Kamińska
fot. Monika Kamińska
fot. Monika Kamińska
fot. Monika Kamińska
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl