Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Bajkowy Nowy Jork w obiektywie Vivienne Gucwy

Pomysł na zdjęcie | 2015-11-25

Czy można zyskać światową sławę fotografując miasto kompaktem? Historia Vivienne Gucwy udowadnia, że jest to możliwe

Najlepszym dowodem na to, że każdy może zyskać światową sławę jako fotograf, jest historia Vivienne Gucwy. Jeszcze pięć lat temu wykonywała zdjęcia amatorskim aparatem kompaktowym, a dziś jest ambasadorem marki Sony, jej strona ma ponad 2,5 mln fanów, a jej książka New York Through the Lens (wydawnictwa Ilex) szybko stała się bestsellerem. Nie ma wątpliwości, że Vivienne jest naturalnie utalentowanym fotografem miejskich pejzaży, ale rozgłos zawdzięcza także potędze mediów społecznościowych. Na początku publikowała swoje zdjęcia tylko w serwisie Tumblr, później umieszczała je także w Google+, na Facebooku i Instagramie. Dziś zarabia na fotografii, przede wszystkim publikując zdjęcia w Internecie.

Zainspiruj się historią Vivienne Gucwy

  • Zanim zajęła się komercyjną fotografią, Vivienne spacerowała po ulicach Nowego Jorku odkrywając nowe miejsca i uwieczniając je.
  • Pamiętaj, że sprzęt nie ma wielkiego znaczenia. Vivienne zamieniła swój amatorski kompakt na profesjonalny aparat Sony dopiero, gdy jej zdjęcia zyskały uznanie. Zamiast koncentrować się na kwestiach technicznych, zajmij się wypracowaniem własnego stylu.
  • Fotografuj różnorodne miejsca. Vivienne od dawna zafascynowana jest sztuką, historią sztuki, filmem i fantastycznymi przedstawicielami nowojorskiej kultury. Zanim zaczęła fotografować Nowy Jork, pisała o nim, dzieląc się z Czytelnikami swoimi spostrzeżeniami na temat miasta.
  • Oprócz umieszczania swoich zdjęć w mediach społecznościowych, organizowała pokazy fotografii, podczas których jej twórczością zainteresowali się wydawcy.
  • Więcej zdjęć znajdziecie na www.nythroughthelens.com
fot. Vivienne Gucwy
fot. Vivienne Gucwy
fot. Vivienne Gucwy
fot. Vivienne Gucwy
fot. Vivienne Gucwy
fot. Vivienne Gucwy
fot. Vivienne Gucwy
fot. Vivienne Gucwy
fot. Vivienne Gucwy
fot. Vivienne Gucwy
fot. Vivienne Gucwy
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl