Strefa sprzętu / Fotonews

Sigma 150-600 mm f/5-6,3 DG OS HSM Contemporary - wersja telezoomu dla hobbystów

Fotonews | Krzysztof Mularczyk | 2014-09-12

Sigma C 150-600 mm f/5-6,3 DG OS HSM to bardziej kompaktowa i tańsza wersja analogicznego obiektywu z serii Sport

Ten sam teleobiektyw w dwóch wersjach cenowych? Sigma uważa, że to się sprawdzi, a my czujemy, że mogą mieć rację. Zaprezentowany dzisiaj model 150-600 mm f/5-6,3 DG OS HSM Contemporary to budżetowa, ale też bardziej kompaktowa wersja analogicznego modelu z linii Sport, która ma zaspokoić potrzeby hobbystów. Jakie są zatem różnice między tymi dwoma obiektywami?

W porównaniu z Sigmą 150-600 f/5-6,3 DG OS HSM Sport obiektyw z serii Contemporary jest mniejszy (105 x 260 mm wobec 121 x 290 mm) i lżejszy, co ułatwia obsługę sprzętu oraz transport. Wagę oraz gabaryty obiektywu można dodatkowo zmniejszyć po zdjęciu uchwytu statywowego. W obiektywie zastosowano 1 soczewkę FLD oraz 3 soczewki SLD - łącznie w konstrukcji optycznej jest 20 elementów, czyli cztery mniej niż w wersji Sport. O 20 cm wydłużyła się też minimalna odległość ostrzenia wynoszące w tym modelu 280 cm.

Poza tymi różnicami modele Contemporary i Sport oferują takie same funkcje. Tu i tu jest blokada tubusa przy dowolnej wartości ogniskowej, hydrofobowe i przeciwtłuszczowe powłoki ochronne soczewek, ten sam system AF i stabilizacji obrazu oraz 9-listkowa przysłona. Wersja Contemporary jest tak samo kompatybilna z nowymi telekonwerterami 1,4x i 2,0x i pracą automatycznego ustawiania ostrości do przysłony f/8. Producent informuje także o uszczelnieniach w obiektywie z linii C, ale czy są tego samego typu co w wersji Sport na razie nie wiemy.

Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl