Wydarzenia / Inne

4 tys. euro za limitowany album Annie Leibovitz

Inne | Antoni Żółciak | 2014-08-04

Annie Leibovitz wydaje nowe albumy fotograficzne, podsumowujące jej dotychczasową działalność. Dostępne są dwie opcje - "Collector’s Edition" za 2 tys. euro i dwukrotnie droższa "Art Edition"

Na 476 stronach albumu Annie Leibovitz zmieściła praktycznie całą kronikę swojej dotychczasowej twórczości fotograficznej. Amerykańska portrecistka ma się czym pochwalić - pracuje w zawodzie przeszło 40 lat, konsekwentnie się rozwijając, realizując zlecenia dla największych marek i najbardziej renomowanych magazynów.

Właśnie dlatego 2 tys. euro za kolekcjonerską edycję jej nowej publikacji nie wydaje się kwotą przesadzoną. Na rynku pojawi się 10 tys. egzemplarzy albumu - każdy będzie numerowany i podpisany przez autorkę. Klienci mogą wybrać jedną z czterech okładek.


Album Annie Leibovitz będzie dostępny w dwóch wersjach
Album Annie Leibovitz będzie dostępny w dwóch wersjach; fot. Taschen

Alternatywą dla "Collector’s Edition" jest "Art Edition" - propozycja pozycjonowana na badziej luksusową i rzadką. Oprawiona w skórę, o formacie 51 x 51 cm, "Art Edition" ma kosztować 4 tys. euro. Taschen planuje wydrukować jedynie tysiąc egzemplarzy - warto więc pomyśleć nad zarezerwowaniem swojego.

Do obydwu wydawnictw dołączana będzie podstawka zaprojektowana przez Marca Newsona, autora takich konstrukcji, jak Pentax K-01 czy specjalnej Leiki M tworzonej wspólnie z Jonathanem Ive.

Richard Nixon opuszcza Biały Dom; fot. Annie Leibovitz, Waszyngton, 1974
fot. Taschen
Królowa Elżbieta II; fot. Annie Leibovitz, Londyn, 2007
Udostępnij: Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Powiązane artykuły

Wydawca: AVT Korporacja Sp. z o.o. www.avt.pl