Warsztaty fotografii mody
|
Prowadzący: Paweł Księżopolski Termin zgłoszeń: do 30 kwietnia 2014 Rekrutacja: kolejność zgłoszeń Terminy zajęć: 10.05, 11.05, 24.05, 25.05, 07.06, 08.06, 21.06, 22.06, 05.07, 06.07, w godz. 10-17 Cena: 3590 zł Organizator: Akademia Fotografii, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, piętro 17
|
-
|
Podczas warsztatów z Pawłem Księżopolskim poznasz różne dyscypliny i techniki fotografii mody. Nabędziesz umiejętności: kreatywnego wykorzystania światła, zarządzania teamem wspomagającym pracę fotografa mody, współpracy z modelką i klientami a także profesjonalnych metod autopromocji i autoprezentacji. Zapoznasz się z wymogami i standardami przygotowania sesji zdjęciowych na potrzeby ogólnoświatowych magazynów i klientów modowych.
Zajęcia poprowadzi Paweł Księżopolski, fotograf, który uwiecznił wizerunki wielu sławnych postaci ze świata filmu i muzyki, m.in: Sienny Miller, Andre Bocellego, zespołu Plan B, Ellie Goulding, Mavericka Sabre, kompozytora Ericka Serra czy znanej m.in. z "Gry o Tron" wnuczki Charliego Chaplina - Oony Chaplin.
Po warsztatach fotografii mody będziesz dysponował(a) autorskim portfolio, stworzonym na bazie 6 profesjonalnych sesji zdjęciowych, realizowanych we współpracy z zawodową ekipą i modelkami.
fot. Paweł Księżopolski
fot. Paweł Księżopolski
Warsztaty fotografii mody - tematy spotkań
- Wprowadzenie do fotografii mody. Produkcja sesji.
Zajecia organizacyjne. Omówienie planu, zasad uczestnictwa i oceny. Spektrum fotografii mody: Edytorial, Lookbook, Street Fashion, Runway/Backstage, Portret Modowy, Beauty, Akcesoria.
Historia fotografii mody, powiązania z ilustracją, technika kiedyś i dziś. Ikony i mistrzowie. Wydawnictwa polskie i światowe. Najważniejsze imprezy modowe na świecie i w Polsce. Związki projektant - fotograf. Rola fotografii mody i miejsce w pop kulturze.
Przygotowanie sesji i wybór sprzętu oraz teamu. Poznanie zasad budżetowania/kosztorysowania. Produkcja sesji. Od pomysłu po realizację. Przygotowanie Treatmentu i moodboardów.
- Sesja - Portret modowy
Rola scenografii i aranżacji planu w budowie nastroju sesji modowej.
Maksymalne wykorzystanie przestrzeni, techniki i akcesoria wzbogacające wartość produkcyjną (dym, split diopters, firanka). Omówienie fotografowania portretów zbiorowych. Fotografowanie portretu modowego w sposób konwencjonalny jak I przy użyciu niecodziennych technik.
Wykonanie i oświetlenie portretu zbiorowego jak i z jednym modelem przy użyciu różnych technik. Prezentacja i omówienie zdjęć z zajęć.
- Sesja Lookbookowa
Omówienie różnych rodzajów sesji lookbookowych (konwencjonalnych i niekonwencjonalnych), sposoby świecenia i radzenia sobie z problemami.
Wykonanie sesji lookbookowej bezpośrednio na komputer. Capture One. Współpraca ze stylistką i komunikacja z modelką. Przygotowanie stykówek i plików do podglądu dla klientów. Poznanie zasad pracy w studio.
Zapoznanie ze studiem, różne rodzaje światła i modyfikatorów oświetlenia. Zapoznanie się ze sprzętem. Omówienie i zapoznanie się z różnego rodzaju lampami i modyfikatorami oświetlenia, możliwościami uzyskiwania różnych efektów i sposobów świecenia. Prezentacja i omówienie zdjęć z zajęć.
- Emocje - praca z modelką
Nauka pracy z, oraz prowadzenia modelki podczas zajęć przy pomocy różnych technik.
Wykład połączony z ćwiczeniami praktycznymi i zadaniami dla uczestników. Wykorzystanie uczuć/emocji do uzyskania zamierzonego efektu, prezentowanie scenariusza oraz inne techniki przydatne podczas zdjęć.
Rozpoznanie różnic podczas pracy z modelka doświadczoną i new face. Prezentacja i omówienie zdjęć z zajęć.
- Sesja Beauty / Akcesoria (biżuteria itp.)
Omowienie technik i zasad w fotografii Beauty. Wprowadzenie, praktyczna rola postprodukcji. Sesja fotografowana bezpośrednio na komputer. Niestandardowe sposoby oświetlania i kadrowania Beauty. Prezentacja i omówienie zdjęć z zajęć.
- Sesja edytorialowa w studio
Fotografowanie do magazynu, planowanie sesji i poszczególnych kadrów. Świadome fotografowanie pod rozkład magazynu. Budowanie opowiadania z wykonywanych fotografii. Kadrowanie I komponowanie obrazu. Prezentacja i omówienie zdjęć z zajęć.
- Sesja plenerowa
Dobieranie i zarządzanie teamem wspomagającym sesje. Praca ze światłem naturalnym. Temperatura koloru. Umiejętności zbudowania historii poprzez serie zdjęć edytorialowych. Prezentacja i omówienie zdjęć z zajęć.
- Sesja - Edytorial on Location
Zajęcia odbywające się 'On location', z pełnym teamem produkcyjnym, całodniowe. Wyzwaniem będzie użycie zaawansowanych technik oświetlenia, zbudowanie nastroju przy użyciu kilku do kilkunastu źródeł światła, koordynowanie ekipy itd. Prezentacja i omówienie zdjęć z zajęć.
- Postprodukcja (retusz cyfrowy)
Charakter postprodukcji. Najprostsze metody na osiągnięcie zamierzonego efektu. Praca na samodzielnych stanowiskach komputerowych wyposażonych w komputery Apple i tablety Wacoma.
- Przygotowanie portfolio. Autoprezentacja.
Zasady przygotowania profesjonalnego portfolio na różnych nośnikach. Przygotowanie do rozmowy z klientami. Krytyczne spojrzenie na własne zdjęcia. Samoświadomość twórcza. Konsultacje indywidualne.
Program realizowany jest w ciągu 5 weekendów (sobota i niedziela 10.00-17.00).
Absolwenci otrzymują Certyfikat Ukończenia Warsztatów Fotografii Mody Akademii Fotografii oraz zaświadczenie o ukończeniu nauki wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186).
Zapisy na warsztaty fotografii mody
Informacje i zapisy w sekretariacie: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, piętro 17 (wejście od strony ul. Marszałkowskiej) - od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 oraz pod numerem telefonu: 601-381-101. Można też zapisać się, używając formularza rejestracji na stronie Akademii Fotografii.
Zapisy trwają do dnia 30 kwietnia 2014 r.
Opłata za warsztaty wynosi 3590 zł. Wpłaty można dokonać na konto Akademii Fotografii: 17 1910 1048 2787 2074 3727 0001 - z dopiskiem "Warsztaty Fotografii Mody" (organizator wystawia faktury VAT).
Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych, według kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc, ze względu na wysoki poziom i komfort prowadzonych zajęć, jest ściśle ograniczona. Uczniem Akademii Fotografii może zostać osoba, która ukończyła gimnazjum (lub inną szkołę ponadpodstawową).